Je možné reklamovat čerstvě namontovanou vodovodní baterii?

Nevíte prosím někdo, jestli je možné reklamovat čersvě namontovanou vodovodní baterii, která má tak malý průtok, že z něj voda spíš kape než teče? Máme menší tlak vody, ale ještě jsem neviděla baterii, kde by byl uveden min. tlak, který je potřebný pro montáž.

Nejlepší odpověď
dudu

Miroslavst., má pravdu, novější baterie mají v části, která se připojuje na rozvody sítka a mohlo se stát, že se tam nahromadil písek apod. Máte-li technickou zručnost, než půjdete rekamovat, baterii odšroubujte a kukněte se na sítka a prstem prošmátrejte také oba přívody. Nebylo by na škodu přívody propláchnout bez baterie, ale k tomu budete potřebovat někoho šikovného k uzávěrům vody. Podle svých zkušeností moc nedoporučuji manželku apod. odnože.

Další odpovědi
Miroslavst

Tak reklamovat samozřejmě můžete, jiná věc je, jestli prodejce reklamaci uzná.
Já bych spíš hledal cestu jinde a to v zapojení, vedení či jinde u vás doma.
Nejprve vyzkoušejte jednu věc: Palcem ucpěte výtok na ramínku baterie a pusťte vodu. Jakmile ucítíte na palci tlak, opatrně výtok pusťe. Pokud se vyvalí větší nožství vody, baterií to nebude, jelikož vodu propouští a je to opravdu tlakem a pak hledat příčinu.
Pokud i tak bude po puštění palce jen voda vykapávat a vlastně žádný alespoň částečný proud nevytryskne, je chyba v baterii.
Nechci z vás dělat blbce (omlouvám se), ale je možné, že při montáži mohlo dojít k ucpání. Třeba při pakování nebo prostě tam překáží těsnění.
A ještě jedna věc mě napadla: Teče silněji voda když odšroubujete koncovku na ramínku, tam kde je to sítko? Třeba v něm něco je. Ono po uzavření vody se mohlo ucpat vodním kamenem.

mosoj

1.
Tekla vám voda na předchozí baterii lépe nebo je to stejné. Tato jednoduchá informace by velmi pomohla spekulacím kde může být závada.

2.
Mate malý tlak vody nebo jenom nízký průtok.
V tom je velký rozdíl !!
V tom druhém případě nepomůže nic jiného než výměna trubek, ale bez dostatečného tlaku to také nepoteče ( rozhodující je tlak v místě odběru). Dále jaké máte trubky ? Plast nebo ještě pozink. Toto je třeba znát alespoň pro nějakou odpověď.

ReHu

Já takové baterie viděla. A myslím, že by to měl vědět ten, kdo vám ji montoval. Na toho bych se obrátila s reklamací.