bolak

Je možné prodat prostřednictvím inzerátu nevyužité léky na předpis? (neprošlé, ještě zabalené)

Co o tom hovoří zákon?

Nejlepší odpověď
Hamon

Tady se dozvis potrebne:
http://www.su­kl.cz/leciva/pod­minky-pro-vykon-distribucni-cinnosti-na-uzemi-cr

Další odpovědi
marci1

„Zákon to neumožňuje, přesto se s tím lze setkat. Takové případy pak zajímají Státní ústav pro kontrolu léčiv, který internetový prodej dozoruje. Tam byste se měli obrátit, pokud zjistíte, že někdo léky na předpis na internetu prodává – ať již to je soukromá osoba, nebo firma.“
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/vratit-lek-zpatky-do-lekarny-nejde/

da ny

Tady jde vše, jsme země neomezených možností .)
Pokud se tak stane nosím je do nemocnice (interní odd.), odevzdám praktickému lékaři či odbornému – dá je potřebným pacientům. Lze vrátit v lékárně (některé je postoupí zdarma dál do LDN, nebo klientům na sociální lůžka atp.).

honza19hk

léky na předpis jsou na předpis,proto je dostaneš jen na předpis a nelze je prodávat na netu. Lze je pak snadno zneužít nebo se otrávit atd.
Léky které jsou volně prodejné bez receptu můžeš prodávat.

zzzzz

Trestní zákon by v určitých případech o tom mohl hovořit i jako o ublížení na zdraví.

kablik

to někdo prodává?