gecco

Je možné přirovnat lidskou hloupost ke tmě?

Pokud ano – jak je možné, že tma jako fyzikální úkaz se nešíří
(jde jen o nedostatek vnímaných fotonů patřičné vlnové délky)

  • a lidská blbost se šíří s razancí ´slušné´ tsunami???

😉

Nejlepší odpověď
orwell

Já bych to moc nesrovnával, vidím tam odlišnosti: Tak třeba tma jako taková neškodí, tma může mít různý tvar (např. podle vnitřku krabice, kde je schovaná) na rozdíl od blbosti, která je vždycky sférická protože se říká „víš o tom kulový“, srážka s tmou nebolí a našlo by se toho asi víc.

Další odpovědi
Emefej

Přirovnání kulhá. Tmu zaženeš obyčejnou žárovkou, blbce ani halogenem.

dudu

Ne, protože pokud se zeptáte jak se mají jejich odpověď zní:

  • tmy – blbě protože nevidím ani na krok
  • lidské hlouposti – přece výborně neboť stále kvetu!

da ny

Pokud neselže elektřina, žárovka pohltí tmu. Po tmavé noci přijde světlo s novým ránem.
Ve vesmíru přes přítomnost hvězd je nekonečná tma….
A lidská blbost, ta je přece věčná…… 😁

„Blbost je velký dar přírody. Činí člověka šťastným.“ V. Komárek
„Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti.“ Jan Werich
„Láska hory přenáší, ale s blbostí ani nehne.“ Jiří Žáček
„I ten největší filosof se často nějaké blbosti neubrání.“ Hašek
http://www.mot­tak.cz/citaty/blbos­t.php

carpediem

Jako že když je černej, tak je blbej?

To nejde, pač je to rasismus:-)

Kelt

Jedna možnost je, že obojí je nekonečné. Tak je to podobné.
Když je tma a já udělám světlo, je světlo. Ale když je sto hloupých , kteří jednají jako stádo například v obchodech, kdy je sleva, nebo sportovní fanoušci, je lepší se jim vyhnout z cesty, aby mne nezašlapali.

arygnoc

nie.

ľudská hlúposť je natoľko špecifický fenomén, že ho nemožno prirovnať k ničomu.
ľudská hlúposť nie je absencia niečeho (ako napr. absencia fotónov u tmy), ale práve naopak, je to výskyt istej vlastnosti.

;-Q

marci1

Ne. Hloupost se šiří sama, nic rozumného se samo nešíří. Ani tma není vlastně nic „rozumného“, poněvadž k životu potřebujeme světlo, abychom se z té tmy nezbláznili, stejně jako z hlupáků. 🙂

anonym

Tma je zlo-nevědomost a dobrý je výkonný,záleží na danné morálce,normách, výchově,rodné genetice,