esasek

je možné přestoupit do 2. ročníku SŠ ikdyž mi hrozí v 1. ročníku reparát ?

Zdravím, studuji 1. ročník SŠ a chtěl bych se zeptat, jestli je možné abych přešel začátkem dalšího školního roku do 2. ročníku jiné SŠ.

Jde o to, že mi hrozí reparát a jestli jde tedy přestoupit do vyššího ročníku i kdybych měl nedokončený první ročník, nebo jestli bych musel reparát prostě udělat a až pak přejít…

Předem děkuji za odpovědi

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

ne

Ne. Postoupit můžeš až v případě, že úspěšně zvládneš reparát

Další odpovědi
annas

ne

Doplňuji:
Přece nemůžete postoupit do 2. ročníku, když neukončíte první.
Takže udělejte všechno pro to, abyste opravnou zkoušku zvládla a mohla postoupit do 2. ročníku.

ivzez

ano

Doplňuji:
Po úspěšném složení opravné zkoušky (tzv. reparátu)
nebude postupu do druhého ročníku nic bránit.
A to ani v případě přestupu na jinou školu.

Ledaže by ředitel vybrané školy trval na tom,
že musíš nastoupit znovu do prvního ročníku
(že bys musel skládat moc rozdílových zkoušek).

Emefej

ano

Po úspěšném složení opravné zkoušky přestoupit můžeš. Bez reparátu nikoliv.

Elen5105

ne

Doplňuji:
Myslím si, že je to stejné jako na ZŠ. Pokud chce žák jít do deváté třídy, tak musí nejprve projít první až osmou třída a až poté může jít do deváté třídy.