bolak

Je možné přes nějaký kabel (DVI,HDMI) pouštět obraz z televize na počítači?

Mám připojenou televizi k monitoru a pouštím si obraz počítače na televizi, šlo by zařídit, aby to šlo i obráceně? Abych si obraz z televize (třeba zprávy) přehrával na monitoru připojeném normálně k počítači, bez toho abych musel mít TV kartu nebo něco podobného, a ten obraz si dál na počítači pak třeba nahrál a uložil do videosouboru?

Nejlepší odpověď
autacek

V zásadě to nemožné není, ale jednotlivá zařízení to musí podporovat.

Tedy, musíte mít obousměrný HDMI kabel,
potom musí televize do toho HDMI výstupu něco pustit
přijímací zařízení musí být schopno z HDMI vstupu číst

To jestli s tím jde nebo nejde něco udělat nejlépe zjistíte z manuálu, případně prolistováním menu jednotlivých zařízení, či v možnostech konfigurací grafického adaptéru
a v neposlední řadě je nejlepší to vyzkoušet třeba na dvou vedle sebe zapnutých a propojených zařízeních.

Další odpovědi
Jikra

Zkus to cestou „nejmenšího odporu“. Např. USB TV tuner. viz odkaz.

Zdroj: http://www.al­za.cz/evolve-mars-d198735.htm?kam­pan=heureka.cz