Avatar uživatele
bolak

Je možné pracovat legálně v nějaké firmě třeba jen na 2 nebo 3 hodiny denně?

Doplňuji:
zzzzz, ahold: a kde přesně se dají najít detailní informace o takovýchto věcech? Jak přesně se postupuje jak pro zaměstnance tak pro zaměstnavatele, jak má vypadat taková smlouva a jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, suaeda, briketka10, zzzzz, gagaga před 3902 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ahold

Ano, je to možné. Je uzavřena smlouva na Dpč (dohoda o pracovní činnosti). třeba na 15 hodin týdně.
Nebo je možné uzavřít smlouvu O dílo, kde je dohodnuto, jaká bude odměna za odvedenou práci za určitý čas.
Doplňuji:
Na detaily se podívej třeba tady: http://www.smlou­vy.eu/dohoda-o-pracovni-cinnosti/
Jinak každý zaměstnavatel má personální odd. kde všechno podrobně vysvětlí.

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Ano, lze sjednat dohodu o provedení práce. Ta je v tomto případě asi daňově výhodnější, než standartní pracovní poměr.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Bez problémů. Dělám na Poště 2,5 hodiny denně jako brigádu na DPP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

jako ČID jsem měla smlouvu
na dobu určitou na 3 hod. denně
zdravotní mi platil stát a sociálku
zaměstnavatel..
předtím jsem pracovala na dobu
neurčitou a bylo to stejné :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Hele, ženský, teď sem si to tak pročítal, vysvětlete mi toto, pokud by někdo pracoval celý život tak aby bral jenom do těch 2499,– měsíčně a neplatil by sociální pojištění, započítávala by se mu tahle práce do odpracovaných let potřebných na důchod?

A druhá věc co mě zajímá je ta dohoda o provedení práce. Tam se píše že maximálně 300h ročně, aby člověk nemusel platit socku, ale kdyby byl zaměstnanec externí pracovník, může to zaměstnavatel napsat tak, aby místo 160 hodin měsíčně za 100Kč na hodinu (tzn ročně 1920 hodin za 192000,–) mu tam uvedl že svému zaměstnanci platí 640 korun na hodinu, aby mu to vyšlo na těch 300 hodin za rok? (300*640=192000,– za rok)

před 3902 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

vše je o dohodě, většinou se napíše jedna hodina a pracuje se více hodin a zbytek mu dá na ruku. Holt jsme česká zem, plná odborníků na obcházení zákonů.

před 3898 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

No dobře, ale jak je to s tím důchodem? Stačí hodina za den aby byl odpracovanej den? A počítá se takový odprocaný den, i když není zaplaceno soc. pojištění?

před 3897 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek