Je možné požadovat výživné na dítě zpětně, od podání žaloby? Dosud otec nesl veškeré náklady. Rozchod s partnerkou

Je možné požadovat výžiné zpětně po otci? Rodina (dítě 3 roky) bydlí již od narození společně nejsou však manželé.
Veškeré výdaje na domácnost nesl 4 ROKY otec. Nyní se rozcházejí a matka chce otce soudit zpětně od narození o výživné ze zákona. Děkuji za odpověď

Odpovědi
verka

Jestli se to nezměnilo, šlo to rok zpětně. Přesně nerozumím tomu, že otec nesl veškeré náklady, pak tedy je v tom i výživné.

advokatka

Výživné lze obecně žádat až 3 roky zpětně od podání žaloby. Zda bude v daném případě, kdy rodiče žili pohromadě přiznáno je otázkou soudního dokazování.