budulínek

Je možné použít strojní závitník na nerez ocel i pro ruční řezání závitu pomocí vratidla?

V prodejně nástrojů mi prodavač doporučil strojní závitník na nerez ocel a protože nemám strojní vrtačku řekl, že ho mohu použít pro ruční řezání závitu pomocí vratidla. Koupil jsem ho a v potom v jiném obchodě s nástroji řekli, že při ručním řezání s ním je velké nebezpečí jeho zlomení.

Odpovědi
Cenobita

Ano musí se velmi opatrně, často vracet a postupovat velmi pomalu a musí se to mazat, stačí i vazelína !

Kulpix

PŮJDE S NÍM HÚŘ OTÁČET.

dubraro

Oba mají pravdu.