Jan256

Je možné použít LCD televizi místo monitoru?

Chtěl bych si doma pouštět filmy z počítače přímo na své televizi, abych nemusel zdlouhavě vypalovat DVD. Je to možné?

Nejlepší odpověď
frankie

Většina grafických karet v počítačích obsahuje S-video výstup. Pomocí kabelů (prodávají se sety přímo pro tento účel, které obsahují jak S-video kabel, tak kabel jack – cinch pro zvuk) jednoduše propojíte výstup z grafické karty a výstup ze zvukové karty s televizí (pokud nemáte vstupy přímo na televizi, můžete použít redukci SCART). Poté je většinou nutné zapnout klonování obrazu v nastavení grafické karty a můžete televizi používat místo monitoru.

anonym

ano lze … LCD televize mívají také konektory pomocí kterých je můžete k počítači připojit – ideální je pro ten účel HDMI konektor nebo DVI, méně vhodný je SVHS – nejde o digitální přenost takže trpí ztrátou kvality.

jedinou nevýhodou takového řešení je, nízké rozlišení obrazu … LCD televize mají rozlišení obvykle nižší než LCD Monitory