Je možné pomocí meditace vyléčit depresi?

Třeba OSHO často hovoří o tom jak je meditace prospěšná pro léčbu deprese, ale nikde už neuvádí přesný vědecky ověřený postup, jak se má pomocí meditace deprese skutečně trvale vyléčit, tak aby tento postup mohl být i aplikován v praxi a používán v běžné konzumní realitě, subjektivně si myslím že jde jenom o klasický dezinformační podraz, a že meditace nemůže depresi vyléčit, protože deprese je následkem existenčních nebo zdravotních problémů, se kterými si naše inteligence a náš rozum už neví rady. Meditace je jenom neškodná psychická droga, která může na omezenou dobu depresi utlumit, ale potom se deprese zase vrátí.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Chybně jsem klikla, je to relativní.

Záleží na každém jedinci, čemu věří.

Ae meditace je jeden ze způsobu léčení deprese. Zkuste si projt odkaz, existují i další přírodní cesty k léčení deprese. Je možné je kombinovat.

9 přírodních cest k léčbě deprese – Tereza Keilová
Přinášíme vám devět přírodních způsobů k léčbě a prevenci deprese.

"V dnešní době, kdy na nás „krize“ útočí ze všech stran, je dobré vědět co a jak když k vám deprese přijde „na návštěvu“. Důležité je uvědomit si, že vše se dá řešit! Jen se musíme rozhodnout, že chceme.

Meditace
Naučit se soustředit mysl může být prospěšné, když se snažíte vyléčit depresi. Meditace pomáhá kontrolovat negativní myšlení. Umožňuje opustit myšlenky na selhání nebo bezcennost."

http://deprese­.zdrave.cz/9-prirodnich-cest-k-lecbe-deprese/

Další odpovědi
terry

To je relativní

Nechápu, proč anketa.
Možná.
Možná ne přímo vyléčit, třeba jen omezit.
Ale myslím, že meditace je potřeba provádět správně, opakovaně a dlouhodobě.

denininy

Ano

ivzez

Ne

Meditace je výborná podpůrná léčba,
ale sama o sobě depresi většinou nevyléčí.
Nedoporučovala bych spoléhat jen na ni.