Je mozne,pokud se vrati

dluh a uz na nej byla podana exekuce,aby ten dotycny co nechal pres soud udelat tu exekuci,tak pri vraceni dluhu pry exekuci stahne.Takto to tvrdi veritel me kamaradce.Me se to nezda a tak se ptam Dekuji

Nejlepší odpověď
standa

ANO je to možné… a právní mluvou (dle Občanského soudního řádu) se tato situace nazývá „návrh na zastavení výkonu rozhodnutí“

§ 268/1.c) OSŘ:
Výkon rozhodnutí bude zastaven, jestliže
„zastavení“ výkonu rozhodnutí navrhl ten, kdo navrhl jeho nařízení.

Lidově řečeno, ten co nechal nařídit exekuci (nebo-li věřitel, nebo-li oprávněný) může v kterémkoli okamžiku navrhnout soudu, aby exekuci zastavil.

V praxi se však může stát, že NEŽ soud ´oficiálně´ zastaví exekuci může exekutor dále konat…, proto je doporučováno, aby návrh na zastavení exekuce byl odeslán i exekutorovi.

Další odpovědi
GangstaHelper

Nemůže vymáhat peníze, které už má.

Kamarádka by si to měla ale nechat raději řádně potvrdit, vč. toho, že platba je konečná atd.

NickD

Možné to je,ale platí co je psáno,to je dáno! A v těchto případech obvzlášť!

achjo

Ale i přes zastavení vám přijde vyúčtování od exekutora za jeho „služby“. A že to někdy bývají pálky…