danaanad

je možné podat návrh na exekuci po 3 letech dluhu na nájmu?

Je možné podat návrh na exekuci po 3 letech dluhu na nájmu, prosím? Má smysl to zkusit napsat k soudu či návrh na výkon rozhodnutí???? Děkuji za radu. Dana

Odpovědi
luky.1986

V pripade, ze se dluznik nebude branit u soudu tim, ze je pohledavka promlcena ma to asi cenu. Pokud ano, soud se tim bude zabivat. Zadej do google promlceni exekuce a v hned tretim odkazu tam mas o dane problematice clanek.

ivzez

Podejte žalobu soudu a s pravomocným
rozsudkem se obraťte na exekutora.

Pepa25

Návrh na exekuci je možné podat pouze u pravomocného rozhodnutí soudu nebo rozhodce (musí existovat „exekuční titul“). Žalovat u soudu je možné každý dluh na nájmu, jestli může proti strana namítnout promlčení není možné takto jednoduše říct, záleží na okolnostech vymáhání dluhu v těch 3 letech, jestli nějaký úkon dlužníka nemůže být považován za uznání dluhu …