Nikolka115

Je možné otěhotnit jestli-že máte DANU ?

Mám kamarádku která má danu,nedostala menses tak si udělala test ale myslela si že je nemožné otěhotnit,bohužel je v tom a má danu ,jak tomůže byt možné?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Je to možné žádná antikoncepce nefunguje na 100%.
Při správném použití nitrděložních tělísek je pravděpodobnost nějakách 0,1 – 0,3%, v tomto případě to vyšlo na tvoji kamarádku.

Další odpovědi
Damiana

Je to možné. Lidské tělo se brání každému cizímu tělísku a snaží se ho vypudit. Pokud je DANA nestabilně usazena nebo se nějak posunula, ke graviditě může dojít. Jsou známy případy, kdy tělísko i vypadlo, aniž by to dotyčná zaregistrovala. Osobně znám jednu slečnu, které se DANA posunula a ona tak přišla nechtěně do jiného stavu. Interrupci tehdy hradil lékař, který antikoncepci zaváděl – pamatuji se, že to byla tahanice i s tou firmou, která tělísko vyráběla, protože to chtěl „hodit“ na nespolehlivost.

JájsemRaibek

Ano je to dokonce víc než možné, jelikož tu jsem.
Můj otec měl danu tedy mou maminku a jsem tu a se mnou mí dva bráchové.