roboben

Je mozne odecist odber plazmy z dane ?

Rika se, ze odber plazmy neni placeny a ze 400kc je jen nahrada za cestu a straveny cas v odbernem stredisku. Tim padem by se kazdy odber mel dat odecist z celkove dane. Je to tak ?

Odpovědi
anonym

Pokud jsi bezplatný dárce plasmy, máš nárok (pokud jde o finance) na náhradu mzdy a proplacené cestovné. A pak na ´úlevu na daních´ – za každý odběr si můžeš snížit daňový základ (v přiznání daně z příjmu) o 2.000,– Kč.
Pokud ale chodíš na ´placené odběry´ plasmy, nemáš nárok na nic – kromě peněz od odběrového centra (´jak kde´ – 400,– Kč, 20 euro…).
😉

jirkajirka

Každý odběr má hodnotu 2000Kč v přepočtu dostanete 300Kč z daně