Bronzový

Je možné ochočit si vlka?

Dá se ochočit vlk? Jestli ano, kde se dá sehnat? Je to vůbec povoleno?
Doplňuji:
Nemyslela jsem, že bych si vlka pořizovala, jen mě to zajímalo, protože cvičím psa, zajímalo mě,v jestli je to možné i u vlků...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Radit Vám, jak a kde sehnat vlka nebudu, i kdybych to věděla. Jen tak pro nic za nic si pořídit vlka je totiž pěkná hloupost. Ale mohu Vám doporučit moc hezkou českou knížku Osamělá vlčice http://www.databazeknih.cz/…
Určitě se dá sehnat v knihovně.
Vlčata vychoval také pan Chaloupek, také o tom napsal knížku http://www.databazeknih.cz/…
Dál má vlka psí psycholog Desenský, tam můžete zajet a o chovu vlka si sním popovídat.

Další odpovědi:

Zlatý

ano, lze ho ochočit.

vlk je chráněn, obchodování s ním je zakázano.

nelze ho domestikovat.

skuste ZOO.

Stříbrný

pokud to bude štěně, tak ano,ale stále bude mít ty divoké pudy.
Sehnat se u nás nedá, je chráněný.
S tím povolením nevím - nedávno jsem četla zprávu, že chovateli utekla vlčice v praze...

Pokročilý

Vlci, jako ostatně další divoká zvířata mají divoké genetické predispozice. Výchova je asi těžká, a u dospělého jedince si myslím, že i ne moc úspěšná. Vlk je chráněné zvíře, takže rozhodně je dobré se obrátit na nějaké veliké chovatelské instituce, zdali o někom neví, kdo vlky chová.

Bronzový

Myslím, že pořídit si vlka jde.. Ale určitě je to omezené.. Jen tak někdo si ho pořídit nemůže.. Sousedi mají chovnou stanici Husky a Malamut, a vlka tam mají.. Ale je pravda, že je trošku pachý, ostražitý, ale je nádherný, a pohladit se s majitelem nechá, to vám povím, to byl zážitek..

Zlatý

Částečně ochočit lze, ale v žádném případě nejde vycvičit jako psa. Stále si zachovává některé geneticky dané vlastnosti, jako je plachost a tp.

Zlatý

Mám pocit, že vlk je ve střední Evropě zařazen do seznamu CITES. Takže měl by mít průkaz původu

Na srazy československých vlčáků (napůl vlk a napůl německý ovčák) chodí několik lidí co mají přímo čisté vlky!!!!!! Chráněného tvora můžete vlastnit, je spousta lidí co má tygry, lvi a jiná chráněná zvířata. s vlkem je to ale o hodně těší jako se psem, to vidím už u toho československého vlčáka, instinkty se nezapřou. aby jste viděla ochočeného vlka nemusíte hned do zoo!!!!!!!! Já už dva ochočený viděla na vlastní oči a dokonce si jednoho hladila :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.