samicek333

Je možné ochočit si vlka?

Dá se ochočit vlk? Jestli ano, kde se dá sehnat? Je to vůbec povoleno?
Doplňuji:
Nemyslela jsem, že bych si vlka pořizovala, jen mě to zajímalo, protože cvičím psa, zajímalo mě,v jestli je to možné i u vlků…

Nejlepší odpověď
kapka

Radit Vám, jak a kde sehnat vlka nebudu, i kdybych to věděla. Jen tak pro nic za nic si pořídit vlka je totiž pěkná hloupost. Ale mohu Vám doporučit moc hezkou českou knížku Osamělá vlčice http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/osamela-vlcice-55721
Určitě se dá sehnat v knihovně.
Vlčata vychoval také pan Chaloupek, také o tom napsal knížku http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/braskove-prazdniny-s-vlcaty-28775
Dál má vlka psí psycholog Desenský, tam můžete zajet a o chovu vlka si sním popovídat.

Další odpovědi
arygnoc

ano, lze ho ochočit.

vlk je chráněn, obchodování s ním je zakázano.

nelze ho domestikovat.

skuste ZOO.

Ella

pokud to bude štěně, tak ano,ale stále bude mít ty divoké pudy.
Sehnat se u nás nedá, je chráněný.
S tím povolením nevím – nedávno jsem četla zprávu, že chovateli utekla vlčice v praze…

Dan4815

Vlci, jako ostatně další divoká zvířata mají divoké genetické predispozice. Výchova je asi těžká, a u dospělého jedince si myslím, že i ne moc úspěšná. Vlk je chráněné zvíře, takže rozhodně je dobré se obrátit na nějaké veliké chovatelské instituce, zdali o někom neví, kdo vlky chová.

Džanička

Myslím, že pořídit si vlka jde.. Ale určitě je to omezené.. Jen tak někdo si ho pořídit nemůže.. Sousedi mají chovnou stanici Husky a Malamut, a vlka tam mají.. Ale je pravda, že je trošku pachý, ostražitý, ale je nádherný, a pohladit se s majitelem nechá, to vám povím, to byl zážitek..

Drap

Částečně ochočit lze, ale v žádném případě nejde vycvičit jako psa. Stále si zachovává některé geneticky dané vlastnosti, jako je plachost a tp.

venkovan

Mám pocit, že vlk je ve střední Evropě zařazen do seznamu CITES. Takže měl by mít průkaz původu

Janichkah

Na srazy československých vlčáků (napůl vlk a napůl německý ovčák) chodí několik lidí co mají přímo čisté vlky!!!!!! Chráněného tvora můžete vlastnit, je spousta lidí co má tygry, lvi a jiná chráněná zvířata. s vlkem je to ale o hodně těší jako se psem, to vidím už u toho československého vlčáka, instinkty se nezapřou. aby jste viděla ochočeného vlka nemusíte hned do zoo!!!!!!!! Já už dva ochočený viděla na vlastní oči a dokonce si jednoho hladila :D