Je možné nikdy v životě nelhat sobě a druhým?

Současná kulturní civilizace je natolik prolhaná že jakmile se dítě narodí tak už má v genech zapsáno že lhát je správné a mluvit pravdu je chybou, moje 3 manželka byl nejprolhanější člověk na světě, škoda že nejsou světové soutěže ve lhaní, určitě by získala první cenu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 14% Ne 14% Jak kdy 0% Jiná možnost 71%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jiná možnost

Než zalhat,tak raději neodpovědět a nebo se odpovědi vyhnout.

Další odpovědi:

Jiná možnost

Doplňuji:
Souhlasím s dědapetrem, že je lepší neodpovídat a mlčet než lhát. Sama nemám lhaní ráda a naposledy jsem zalhala ještě jako dítě. Pokud se mi nechce pravdivě odpovědět, tak raději neodpovím a raději převedu řeč na jiné téma.

Ano

Doplňuji:
Vy by jste mozna zase ziskal prvni cenu v necem jinem. Treba - me napadlo : V negativismu. Ja bych zase vyhrala : V blbostech.
A mozna , ze vase pani lhala proto, ze vam nechtela vyvracet vase neustale argumenty ... vidite vsechno jen cerne. Pusobite na me tak. Omlouvam se vam. Klidne rozeberte i vy me .. , ja to unesu. Sama se sebou jsem se nejak " smirila " , jsem spokojena. Nechci vam tim ublizit : Naopak.
Zkuste nad sebou trochu popremyslet.
Umite se vubec usmat ? Vidite neco pozitivniho na vasem zivote ?
Nemyslim , ze kazdy musi byt cvok jako ja ( smeji se pry i ze spani - me partner pred 15 lety rekl ) , vam by stacila jen ctvrtina meho optimismu. Ale treba se mylim .. a vam krivdim. Ve vasem pripade bych se mylila ale rada. -iv-

Zlatý

Jiná možnost

Doplňuji:
Stačí bejt aspik a možný je všecko >> http://is.muni.cz/…

-duplikát iv- : http://www.maskarni.cz/…

Zlatý

Jiná možnost

Teoreticky to možné je, ale myslím, že normálnímu jedinci se to dost špatně podaří. V našich silách ale je co nejvíce to eliminovat a alespoň v dospělosti nelhát, i když je to někdy těžké.

Jiná možnost

Bronzový

Ne

nelhat druhym mozne je.ale sobe?vzdyt ja sobe lzu v jednom kuse.duvod?kdyz nekoho milujes,nechces videt a lzes sama sobe.ani si to neuvedomis.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.