Je možné někde nahlásit majitele firmy, že neodvádí daně z přijatých peněz?

Doplňuji:
Já nemám zatím v plánu nikoho udávat,ale pokud provádí nějaké služby aniž by na to vystavoval doklad „záměrně“ a u mě hledá každou chybičku, za kterou by mě případně mohl vyhodit mi přijde zvláštní…

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak to víte ? Vy mu děláte účetnictví ?
Pokud vím toto jsou důvěrné informace.

Dříve to šlo náhlasit každému členovi KSČ v nejhorším případě členovi LM či PS VB.
Dnes nevím, ale zkuste to. Třeba vás nikdo za pomluvu žalovat nebude.
Doplňuji:
01Ricco: Kdo tady mluví o neplacení daní.
Je to o morálce a tu dotyčný udavač nemá !!!

Jinak daňové úniky jsou v každém státě, ale megazlodějny ne. Navíc na kontrolu finančních toků jsou prostředky, jen je využívat. Není třeba ubohé závisti udavače.

Další odpovědi
Michal Kole

Finanční úřad, Policie České republiky

Mosoji o některých firmách se to veřejně ví, ale úřady na ně nemohou, protože využívají různé „zákonné“ fígly nebo se chovají tak, aby úřady neměli „důvod“ je jít navštívit

anonym

:-o Nedelejte to. Jemu nepomuzete a hlavne sobe take ne.
Ne , ze bych schvalovala neplaceni dani ( sama platim jako mourovata a vzdy si pri tom pomyslim , kolik by za to bylo saticek ) ..
🙂 , ale verte mi, ze na toho cloveka take jednou dojde a bude to mit i s uroky.
A vas by si z te pomstychtivost, udavacstvi take " ty uroky " nasly.
Prominte mi ty tvrda slova. -iv-
P.S. Michalovi jsem dala palec omylem – moji splasenosti. -iv-

annas

Jakékoliv udavačství neuznávám – většinou se skrývají za anonymitu. Michal Kole odpověděl správně, kam je možno podat stížnost.

Za to jsem mu dala bod, nečetla jsem však dodatek, takže …

01Ricco

Je naprosto neuvěřitelné, že někdo v tomto případě uvažuje o udavačství. Je tak těžké pochopit, že platit daně je prostě povinnost a pokud někdo má odvahu ohlásit, že někdo porušuje zákon není to nic nemorálního??? Daně se platí v každém státě, někde vyšší a někde nižšší, jenom u nás je velikým hrdinstvím daně pokud možno neplatit. Tohle je naprosto zvrácené myšlení, které vede naší společnost do sr..ek.
Doplňuji:
To mosoj:
O neplacení daní je dotaz uživatele James 7, který ve svém dotazu doslovně uvádí, že majitel firmy neodvádí daně z přijatých peněz.

Jestli někdo takovou skutečnost nahlásí, opravdu nevím co je na tom nemorálního, pokud by majitel odvedl daně jak má, nikdo by nemusel nikam nic hlásit (udávat).

hanulka11

moje heslo je …na každé prase se vaří voda.....