Avatar uživatele

Je možné nějakým způsobem zažalovat časopis, který použil vaší fotku, či obrázek bez uvedení zdroje či autora?

Všimla jsem si, že například takový časopis Enigma často používá obrázky a fotky z internetu, ale nikdy neuvede zdroj, či autora a to přesto, že onen obrázek, či fotka jsou jednodnačně dílem vyhledatelného autora. A nedávno jsem viděla v enigmě i fotku s vodoznakem stránky deviantart.com, ale odkaz na autora, který se normálně nachází pod vodoznakem byl úmyslně odstraněn. Autora obrázku jsem vyhledala a vypadá to, že autor ani nevydal žádné povolení k použití obrázku v tomto směru. Je možné s tím něco dělat?
Doplňuji:
Zbynas - no, já nic, ale ta dívka, které se to týká by mohla získat nějaké odškodnění, ne? ><

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud časopis má souhlas autorů, nemusí uvádět zdroj, pokud to zdroj nevyžaduje :) Pak nenaděláš nic.

Pokud nemají svolení, pak nevím, co bys s tim měla dělat, je to porušování autorských práv = porušení zákona č. 40/2009 Sb. § 270 , takže se obrátit na polici.

Já se ale ptám, co z toho budeš mít? :)
Doplňuji:
Tak to ano :)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.