Je možné nějakým způsobem zažalovat časopis, který použil vaší fotku, či obrázek bez uvedení zdroje či autora?

Všimla jsem si, že například takový časopis Enigma často používá obrázky a fotky z internetu, ale nikdy neuvede zdroj, či autora a to přesto, že onen obrázek, či fotka jsou jednodnačně dílem vyhledatelného autora. A nedávno jsem viděla v enigmě i fotku s vodoznakem stránky deviantart.com, ale odkaz na autora, který se normálně nachází pod vodoznakem byl úmyslně odstraněn. Autora obrázku jsem vyhledala a vypadá to, že autor ani nevydal žádné povolení k použití obrázku v tomto směru. Je možné s tím něco dělat?
Doplňuji:
Zbynas – no, já nic, ale ta dívka, které se to týká by mohla získat nějaké odškodnění, ne? ><

Odpovědi
Zbynas

Pokud časopis má souhlas autorů, nemusí uvádět zdroj, pokud to zdroj nevyžaduje :) Pak nenaděláš nic.

Pokud nemají svolení, pak nevím, co bys s tim měla dělat, je to porušování autorských práv = porušení zákona č. 40/2009 Sb. § 270 , takže se obrátit na polici.

Já se ale ptám, co z toho budeš mít? :)
Doplňuji:
Tak to ano :)