Herek

Je možné naučit se ovládat lidi?

Je možné, aby se jedinec naučil ovládat a manipulovat s lidma tak, aby ve většině případů udělali co on chce? A je možné naučit se s velkou přesností odhadovat chování a reakce lidí? Pokud ano, jak lze těchto schopností podle Vás docílit? Jaké vlastnosti toho jedince mu pomůžou těchto schopností docílit?

Za každou odpověď předem děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Studuj psychologii…
Ta – celá – se zabývá odhadováním reakcí lidí (na nějaký podnět) a tím, jak reakce lidí ovlivnit (ovlivňovat).

Další odpovědi
Alesh

tak na netu máš vagón odkazu na manipulaci a manipulativní techniky, viz třeba zdroj

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­nipulace

zjentek

celkem dobře to jde za plat ..většina populace se tak, jak tady popisuješ, chová za vejplatu. S nízkou vejplatou jseš ten manipulovanej, ale když se ti podaří dostat se na pozici, kdy o vejplatách rozhoduješ ty, tak tam už můžeš s velikou přesností odhadovat chování a reakce lidí, případně jim je měnit právě změnou toho jejich příjmu, tudíž na ovládnutí člověka ve svůj prospěch není nic až tak nadpřirozeného.
Nutno však doplnit, že skutečně silný člověk je jedinec, jehož cíle ostatní lidé sledují i bez nároku na odměnu a pomohou mu docílit jeho schopností, aniž by to dotyčný tušil ,)

postcd

je.
možná tak osobním zájmem / soustředěnou pozorností, obratnou řečí a chválou.
PS: někdy není nejlepší řešení to, co člověk chce