poa.li

Je možné najít štěstí jen a jen sám v sobě? Znamená štěstí jen absenci trápení?

Nejlepší odpověď
BEAES

Skutečné štěstí je vždycky tam, kde je nehledáme. Přichází vždy jako dar a nedá se na životě vybojovat ani vyvzdorovat.
— Nicolai Hartmann

Další odpovědi
Terryle

Tak absence trápení to podle mě nebude, protože nějakej problém máme vždycky. Spíš je důležitý si trable nenechat přerůst přes hlavu a nepustit si je tak moc blízko k sobě… a blízko si pustit to, co nám dělá radost, za tu radost se nestydět a ještě si ji pro sebe zveličovat. I když pramení z malejch blbostí. To je myslím klíč ke štěstí…
takže částečně JO, štěstí je nutný hledat především v sobě, protože štěstí vychází z našeho přístupu k životu…
Ale jen a jen v sobě ho najít asi nelze, aspoň normální člvoěk to asi nedovede. Možná to dokážou asketi, jogíni nebo hluboce nábožensky založení lidé po rocích modliteb a meditací…