jendahun

Je možné nainstalovat satelit a připojit ho sám,bez odborníka a bez zkušeností s elektro?

Zvládl bych sám nainstalovat,za­měřit a připojit sám satelit?Jsem kopyto,levý jak šavle a nerozumím tomu,ale montáž satelitu odborníkem se mi zdá poněkud drahá záležitost.

Nejlepší odpověď
mosoj

Copak propojit kabely jednotlivé komponenty by jste asi zvládl. Problematičtější je ale nasměrování parabolické antény na správný azimut vybraného satelitu s potřebnou elevací. Není to žádná věda, ale je třeba vědět o co se jedná.

Další odpovědi
dědapetr

Dá se to zvládnout,obyčejně je tam manuál montáže a seřízení.Taky jsem si to upevnil a zapojil sám.

Jikra

Dá se to zmáknout svépomocí.
Já sem si instaloval UPC i Skylink ale je
potřeba o tom alespoň něco trochu vědět.
Informace a návody se daji najít na netu.
Jestli jste levý tak si k tomu radši přizvěte někoho pravého.
Instalace, zaměření a propojení je brnkačka
ale to vlastní přesné nastavení LNB a paraboly to je nejlepší a nejrychlejší pomocí měřáku.
U nás to doladění technik dělá za stovku.

elektrikář

Anténu jsem si montoval sám,ve smněru jak to mají sousedi. Ale naladění jsem nechal na technikovi. Připojil přístroje a za 15. min to bylo naladěné.

milos112

pokud chcete tak VÁM rád poradím.nachystejte si držák na zeď,nebo na balkon.svislá část držáku ať je pokud možno kolmo.orientační pozice-směr je na jih (jih/mirně jihozápad).
ideální by bylo nastavit si nejdříve satelit.příjmač někde u známýho,nebo v nějakém elektru,kde jsou schopní a hlavně ochotní.až to budete mít nachystaný,tak si smontujte parabolu a dle stupnice na boku- z druhé str.paraboly(u držá­ku)mírně dotáhněte (2) šrouby na pozici 32stupnů.propojte koaxiál s namontovanýma f konektorama výstup z konvertoru do satelitu(vstup in).zapnete tv,nastavte příjmač na nejaký program,nebo v menu na:NASTAVENÍ / LADĚNÍ RUČNÍA nebo nejak se dopracovat k zjistení kvality signálu. pak již stačí jen se dívat na tv a zároven s parabolou již jen mírně a pomalu otáčet doleva a zpět dokud nebude co nejl.kvalita signálu…stačí většinou,když je kolem 75až 85 %,nekdy stačí i méně.pokud to nepůjde musí se upravit to vertikální natavení paraboly na kolmější pozici,nebo naopak,vždy jen pár mm a znovu opakovat horizontalním pohybem vpravo/vlevo.pro příjem hd programů je třeba vychytat signal co nejlepší…hodne pomuže jak psal tady jeden pán to „odkoukání“ orient. směru z jiných parabol.jen pozor na paraboly 60cm od upc a digi tv.ty zaměřují jinou družici (thor) a ta je o pár stupnů víc vpravo,než potřebujete.na SAT.ASTRA 3 CHYTNETE české proh. na ASTRA 1 stovky zahraničních,pokud máte duální monoblok.těch informací je víc.v případě potřeby zavolejte,pokud budu moc rád poradím,nebo pomužu(rozumná cena,dle dohody) pokud jste z okolí olomouce.linhart milos 608660670