Vicki

Je možné,měnit údaje ve Wikipedii?

Poslala jsem odkaz na Wikipedii.cz a jeden známý mi řekl,že se dá ve Wikipedi psát co se mi zachce.Já tomu nevěřím.

Nejlepší odpověď
briketka10

ano a přímo ve Wiki máš napsáno, že jestli máš
něco zajímavého můžeš cokoliv doplnit a dopsat..
věř tomu
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wi­kipedie:Studen­ti_p%C3%AD%C5%A1%C3%AD_W­ikipedii/Kontakt

Další odpovědi
anonym

Měnit ne, ale doplnit ano.
I tak to není žádná anarchie, před vložením probíhá schválení, některé odborné pasáže autorizují profesionálové, ale i tak nemá Wiki garanci správnosti, na rozdíl od např. anglické verze, kde jsou daleko přísnější pravidla a redakci netvoří dobrovolní amatéři.
viz odkaz s návodem postupu ve zdroji:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wi­kipedie:Rady_a_in­formace

KdojeRaibek?

Wikipedie má název otevřená encyklopedie, tudíž do ni můžeš přispívat. Ti kdo přispívají jsou wikipedisté.
Můžeš kliknout na „editovat“ a následně dopsat něco zajímavého.
Pro případ zneužití záznamu je zaznamenána tvoje IP adresa a navíc to co dopíšeš někdo kontroluje.
Ale známý má pravdu.

misskas

ano jde to, ale nemůžeš psát co tě napadne jen doplňit informace a nejlépe ověřené z nějakého zdroje.

mojitek

znamý?
Doplňuji:
a jaké vlastně údaje máš na mysli,Wicky? 🙂