Lucy13

Je možné, když má někdo vytetovaný?.

Když má někdo vytetovaný čárový kód, že by začal pípat v obchodních centrech?
Doplňuji:
Ještě doplním: normální kód na každé běžné věci má 13 znaků, ale když si tam člověk dá 7 znaků tak to pípat nemůže ne??

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, je to možné. Proč by někdo nemohl pípat v obchodňáku, když má vytetovaný čárový kód.
Doplňuji:
Čárový kód má daná mezinárodní pravidla. Šířka čar, rozestup mezer mezi nimi a další. Čar může mít kolik chce. To záleží na vnitřním uspořádání obchodního řetězce. V tom případě kód může obsahovat geografické údaje, pro jaký trh je určen. Kódy lepí už na koncových linkách balíren podle kterých se třídí ve skladu a jsou připraveny k vyexpedování. Pomačkaný nebo jinak poškozený kód je důvod k potrestání baliče který to takhle nalepil protože tím znemožňuje rychlou identifikaci čtečkou. Proto takový vytetovaný kód nemůže být přečten čtečkou. A v prodejně v systému pokladen se nachází jen určitý druh kódů. Takže třeba konzervu nepřečtou v prodejně nábytku. Asi tak.

Další odpovědi
BEAES

To by určitě nešlo.
Doplňuji:
On nepípá ten ean, ale kód, který se vkládá do zboží, nebo se tam připíná. Tak ten reaguje na vstupní, či výstupní brány.

Miroslavst

Doufám, že to nemá vytetovaný na ruce ta pokladní, protože to by ke každýmu nákupu přidala ještě tu svoji položku a bůhví kolik stojí.
Takže možné to je, ale doufám, že to nemá.

hanulka11

to je nesmysl
to je fakt pípat může kdekoliv ......

venkovan

I se 7 znaky pípat může (leckdy i musí). A nejen v obchoďáku. Zřejmě jsi nezažil mazáckou vojnu. To by si se divil co vše je možné.

Zdroj: život