haos

Je možné kandidovat ve své obci jako člen hnutí na kandidátce nezávislých v případě, že strana v obci nesestaví vlastní?

Jsem člen Ano a mám zájem kandidovat do obecního zastupitelstva. V menší obci ale vlastní kandidátku nesestavím.

Odpovědi
Pepa25

Zeptejte se na vaší oblastní organizaci strany. Vzhledem k tomu, že stanovy zakazují kandidovat pouze na kandidátce jiné politické strany či hnutí by to možná mohlo jít.

Drap

Ano lze, pokud tě někdo vezme na svou kandidátku tak neni problém. Do obecního zastupitelstva nemusíš mít kandidátku plnou. Můžeš podat kandidátku za své hnutí, třeba i s jen jednou osobou. Ovšem při přepočtu hlasů jsou na celkovém výsledku takovéto kandidátky v drobné nevýhodě.

arygnoc

prevdeodobne politika hnutia obyvateľov vašej obce neoslovila.

pokladal by som za politické chrapúnstvo (a koniec koncov i za osobné) kandidovať ako nezávislý, keď nenapĺňate tento štatút.

poznáte význam toho slova – NEZÁVISLÝ?

presvedčte občanov, že vaše hnutie je prínosom, potom zostavíte i kandidátku a môžete veselo kandidovať.