Pavluška

Je možné jít studovat dálkově ihned po základní škole?

Platí se vždy školné, nebo je i nějaké zadarmo?
Doplňuji:
nejedná se o mě, já jsem na vysoké 😁. jde o mého kamaráda, kterému je 22 let a má pouze základku, ale rád by si doplnil vzdělání.

Nejlepší odpověď
Tlusttoch

Ano jde, ale škola musí umožnit během studia udělat výuční list a pak maturitu. Příklad Soukromá škola v Ústí nad Labem, Impor. 10.000Kč za školní rok + další Kč za výučák a maturitu. A jsou to jen konzultace sice 1× týdně, ale je to něco jiného, než každý den ve škole. www.maturitavus­ti.cz a více přímo o předmětech atd. http://www.po­dripskaskola.cz/us­ti.php

Další odpovědi
venkovan

Proč si chceš kazit nejkrásnější leta života dálkovým studiem. Škola je možná nuda, ale je sranda s kamarády.
To chceš sedět doma, běhat po marketech a učit se vše sama? Nebo chodit do práce a přitom studovat?
Nevím jestli to dálkové studium jde, ale sportovci a někteří jedinci mají individuální plán studia. I když mne střední škola tenkrát vadila, s dnešním rozumem bych na dálkové nešel, protože v 15 letech jsem neměl zažitých mnoho zakladních technik abych si mohl dovolit samostatné studium. A tem kolektiv ve škole bych taky nepoznal.
Doplňuji:
Pokud je mu 22 let, zřejmě nic jiného než dálkově mu nezbyde. kdysi ale bývaly i večerní školy – byly o trochu lepší než dálkové studium, protože přeci jenom tam byl větší kontakt s učiteli a s výukou (Marečku podejte mi pero).
Ale vždy záleží na konkrétní škole. Přeji mu výdrž.