Duchess

Je možné instalovat windows xp z internetu?

CD jsem sehnala na home edition, ale klíč mám na professional (zdřejmě to vadí páč mi píše že kod je neplatný)
Doplňuji:
to jsme se špatně pochopili…já mám klíč..ofiko…od prodejce..ale nemám pouze to instalační CD

Nejlepší odpověď
Wareg

Instalovat XP z internetu legálně nejde, Microsoft by přišel o tučný peníz.

Pokud jste si „sehnala“ Windows Home a klíč k Pro, asi se jedná o kopii. Ano, klíče se liší, pro tu Vaši verzi určitě fungovat nebude.

Pokud je ve Vašich silách:

  • můžete se poptat známých, zda by Vám nepůjčili jejich instalační CD i s klíčem.
  • podívat se na internetu a stáhnout Windows XP i s klíčem nebo generátorem klíčů (tyto programy se dají nalézt na různých fórech, kterých je víc než dost).

Jen upozorňuji, že v obou případech se budete potácet na hranici ilegality. Toto upozornění nepíšu proto, abych vypadal jako magor, ale z důvodu toho, že když jsem tady někomu z čisté nadsázky odpověděl něco, co pro někoho znamenalo výzvu, aby se ptal na žalovatelnost pro navádění ke spáchání trestného činu.

Nejlepší je si koupit originál. Odpadnou Vám problémy s aktualizacemi (v případě nelegálních XP se na to díky aktualizacím přijde) atd.

Další odpovědi
fortin

Aha. Ta licence je pro češtinu? Pak ji dodržet + typ OS který je uveden na účtence. (xp home, xp professional..) Nálepku na nalepení na PC skříň asi máte. Pak to projde majkrosoftím auditem. Stránky kde se zabývají těmito věcmi jsou
http://social­.technet.micro­soft.com/Forum­s/cs-CZ/windowsvis­tacs/threads