Je možné fotky z mobilního telefonu použít na vyrobu kalendáře a jak je upravím myslím velikost děkuji Ota

Nebo k tomu potřebuji něaký program kde zvětším obrázek ale zachovám pixely pro ostrost fotky=kvality děkuji Ota.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zvětšit a zachovat kvalitu to zřejmě nepůjde. Takže z mobilu, pokud nemá dostatečné rozlišení bohužel ne.

píšu pokud nemá dostatečné rozlišení......
a na tvorbu kalendáře doporučuji následující:
http://www.ca­lendarika.com/

Další odpovědi
irij

V zásadě to možné je, ale vzhledem k nízké kvalitě fotek(zatím vždy z foťáku) a k následnému zvětšení, bych to nedoporučoval. Jinak upravit jdou v běžných programech. Já např. používám Mic. Word 2007– slušné výsledky. NESOUHLASÍM 1 MPIX JE NA KVALITNÍ FOTO ZVLÁŠTĚ PŘI ZVĚTŠENÍ DO KALENDÁŘE VELICE MÁLO. TO NENÍ VEKTOROVÁ GRAFIKA !!!!!

mosoj

Všichni tady píšou, že to nepůjde a nikdo neví jaké rozlišení má foťák v mobilu !!
Pokud má rozlišení VGA tak to opravdu nebude žádná kvalita. Pokud má ale víc jak 1 Mpix
tak úplně bez problémů.
S fotkamy z foťáku se pracuje jako z každými jinými fotkami.
Je třeba mít ale nějaký program na tvorbu kalendáře. Ani do toho Wordu to nemusíš sám zmenšovat. To že je na displeji foťáku obrázek malý, neznamená že je fotka rozměrově malá.

Píše se tady o něčem a nikdo neví o čem !

  1. Nikdo o vektorové grafice nemluvil, v souvislosti s fotkama vždy bitmapová grafika.
  2. Něco tady zvětšujete, ale nikdo nevíte jak je velká fotka z mobilu !! a jak velkou fotku chce dotyčný do kalendáře.
  3. Píši rozlišení více jak jeden megapixel !!
  4. I z 1 megapix. foťáku jde udělat docela kvalitní fotka 10 × 15. Rozlišení bude v tom případě cca 150 DPI !. Není to to pravé ořechové, ale zas tak úplně špatné to není.

Víc jak 300 DPI stejně lidské oko nerozliší.