Andy.vlk

Je možné FIMO hmotu nabarvit i klasickými remakolovými barvami nebo temperami?

Slyšela jsem, že FIMO hmota se dá nabarvit akvarelovými barvami, ale s nimi nemám zkušenosti navíc nechci investovat své další kapesné do dalších výtvarných pomůcek, protože co jsem se koukala, tyto barvy nejsou nejlevnější. Na druhou stranu nechci výrobek zničit jinými barvami, proto, potřebuji od někoho poradit.

Odpovědi
WeeBear

S temperami to jde. Každopádně pokud by měl výrobek přijít do styku s tělem, či vyššími teplotami tak myslím, že by bylo lepší přelakovat a ustálit tím barvu.
S akvarelovými barvami nemám žádnou zkušenost.

JanRadovan

Bál bych se, že akvarel v troubě popraská. Ale vyzkoušet to můžete na malém kousku FIMA a uvidíte. Po zapečení natřete bezbarvým lakem na nehty.