Banshee

Je možné dostat zánět močových cest ze dne na den?

Včera mi vůbec nic nebylo a dnes mám všechny příznaky zánětu močových cest.

Nejlepší odpověď
Drap

Obvykle to tak bývá. Neni na tom nic nezvyklého.

Další odpovědi
Pájo

Ano, je to tak.
Ženy jsou v tomhle směru značně znevýhodněny… problém je „v provedení“ močové trubice (v porovnání s muži).

Zatímco močová trubice mužů dosahuje délky zhruba 12–25 cm, u žen jsou to POUHÉ cca 4 cm. V důsledku tvaru a malé délky umožňuje poměrně lehké a časté vniknutí infekce do močového měchýře (záněty jsou tak u žen o mnoho častější než u mužů).
Doplňuji:
S výběrem vhodného přípravku Vám pomohou v kterékoli lékárně.

Vhodné je (i) pohlídat svůj pitný režim. Zvýšeným pravidelným příjmem tekutin zvýšíte diurézu (vylučování moči). Vylučovaná moč pak častěji vyplachuje moč. trubici a odplavuje mikroorganismy prostupující z vnějšího prostředí směrem k močovému měchýři. Častější močení (spolu s každodenní hygienou) tak působí jako prevence.

anonym

Ono to ani nemusí být ze dne na den, ale klidně z hodiny na hodinu. Záněty se projevují bleskově. Mají rychlý nástup, ale trvá to, než se je podaří dostat pod kontrolu a vyléčit.

Damiana

Nelítala jsi někde delší dobu v mokrých plavkách? Ono se to v tomhle parnu nezdá, ale to je pak lup-lup… Mrkni do odkazu, tam je toho o zánětu moč. měchýře dost. A mlsej k tomu sušené brusinky, ty za močové cesty působí přímo zázračně. 🙂
http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-mocovych-cest/