Leopolde

Je možné dostat výpověd paragrafem 53 při jednodenní neomluvené absenci?

Odpovědi
uznevim8

Asi by to chtělo vědět trochu více info, jak dlouho pracovník u zaměstnavatele pracuje.
Pokud je pracovník ve zkušební době, není co řešit, zaměstnavatel může dát výpověď na hodinu. Nicméně pokud je pracovník ve firmě již delší dobu – tj. alespoň po zkušební době – a vykazuje dobré výsledky, tolik možností zaměstnavatel nemá. Neomluvená absence je sice hrubé porušení pracovní kázně, nicméně tohle hrubé porušení by mělo být zaměstnanci sděleno odpovídajícím způsobem, nejlepší je asi písemně. Ve firmě kde pracuji se tomu interně říká žlutá karta. Jakmile pracovník nasbírá 3 žluté karty v období 6 měsíců, je propuštěn na hodinu.