TheMyss

Je možné dosáhnout přesně 0 Kelvina?

Nejlepší odpověď
deranged

Není možné. Termodynamika nedovolí. Nula Kelvina je teoretická hodnota.

Další odpovědi
mosoj

Ne . Při Nula Kelvina by se zastavil pohyb molekul a hmota by se rozpadla.

Kelt

Není možné dosáhnout 0 K, ale lze se jí přiblížit. Vyplývá to z termodynamických zákonů. Plyn se ochlazením o 1 stupeň zmenžuje o převrácenou hodnotu absolutní nuly, tedy 1/273,15 , z toho vyplývá, že by objem plynu byl při této teplotě nulový, což není pravda, protože při tété teplotě jsou látky v pevném skupenství.