Miroslavst

Je možné dodržovat určitou etiketu na webu?

Zajímalo by mě, zda je možné dodržovat určitou etiketu na webu, kde se schází určitá skupina lidí?

Už mě nebaví neustále poslouchat hádky kdo co komu a proč.

Pojďme se tak nějak domluvit
Přesun otázek nechme na adminovi.
Pokud se někomu něco nelíbí, tak ať to přejde.
Co se týče hvězd a palců, nechme ať si každý boduje co chce a koho chce.
Jsou zde jasné skupinky lidí co jsou spřátelené, to je vidět podle palců a hvězd. Někdy to je až úsměvné, ale nekomentuji to, protože i já mohu u svého hodnocení být pro druhé úsměvný.

Prostě nevšímejme si jeden druhého a myslím, že to bude OK.

Co vy na to?
Myslíte, že se dá určitá etiketa dodržet?
Ruku na to?
http://www.sta­vebninysi.sk/u­ploads/media/ru­ku-na-to-2_01.jpg
(to víte, rád dávám obrázky)
Doplňuji:
Je pravdou, že si budu dělat co chci, že si budu pokládat otázky jaké chci a odpovídat taky co chci. Taky jsem žádal o určitou ignoraci, ale té se nedočkám-bohužel (asi proto, že to dotyčný nechápe).
Jde mi jen o to, aby atmosféra nebyla tak napjatá.
Nemažte otázky a odpovědi, nepřesouvejte otázky a nechte to jen a pouze na rozhodnutí adminům. O tom, že admin smaže nebo přesune příjde mejl. Na prstech jedné ruky bych spočítal kolik mi od něj přišlo takových mejlů, ale nedokázal bych bez kalkulačky spočítat, kolik jich bylo jen tak o něčí vůli přesunuto.
Pojďme se tedy přehlížet a je to vyřešeno. Prostě tolerance.

Nejlepší odpověď
led

pár slov o netikete:
Netiketa je jakási pomyslná sbírka pravidel a zásad, která by se měla dodržovat v internetovém světě. Slovo netiketa je odvozeno z anglického net (= síť; častá zkratka pro internet) a slova etiketa.

Mnoho lidí si myslí, že při vstupu do internetového světa mají naprostou anonymitu. Což je velký omyl – téměř vždycky se dá pomocí různých metod internetový uživatel vystopovat. Většina uživatelů si to neuvědomuje, takže permanentně vstupuje do nebezpečí tím, že na chatech nebo diskuzích ostatní uživatele urážejí, vysmívají se jim nebo se o nich vyjadřují vulgárně. Z těchto konfliktů pak vznikají tzv. flame war, které mnohdy přerostou v osobní hackerské spory, ohrožující počítače všech účastníků.

Je třeba si uvědomit, že v internetovém světě bychom se měli chovat podobně jako ve světě reálném, to je jako civilizovaní lidé. Za tím účelem existuje netiketa, pravidla slušného chování na Internetu.

Pravidla

  1. Nezapomínejte, že na druhém konci jsou lidé a ne počítač. To, co napíšete do počítače, byste možná dotyčnému nikdy neřekli do očí.
  2. Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu.
  3. Zjistěte si taktně, s kým mluvíte. Internet je přístupný lidem z celého světa, a v každé zemi platí jiná morálka. Co je dovolené na americkém chatu, nemusí být dovolené na arabském, a to platí o všech podobných skupinách. Politika, náboženství a podobné problémy by proto měly být diskutovány s maximálním taktem a v mezích slušnosti.

Pomáhejte v diskuzích. Pokud má někdo v diskuzi nějaký problém, odpovězte mu, pokud znáte odpověď. Někdo jiný zase pomůže vám. Platí zásada: „Napřed poslouchej, pak piš.“
Nezneužívejte svou moc či své vědomosti.
Odpouštějte ostatním chyby. I vy je děláte. Nevysmívejte se jim a nenadávejte za ně.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­tiketa

Další odpovědi
Terryle

Možný to je, reálný ne. Čím víc lidí sem chodí, tím menší šance je, že se budou všichni chovat tak, aby se pokud možno ne*rali. A jakmile se začnou s*át, někdo to přejít dokáže, někdo ne. Nic s tím nenaděláš.

kropitko

Jako nápad dobrý, ale ruku na srdce, tomu sám nevěříš?!
Doplňuji:
http://www.for­mule.cz/formu­le/fotobanka/2010/468_­2010_wtcc_brno_12­.jpg

annas

Zřejmě jsem přišla s křížkem po funuse, protože večer na Odpovědi nechodím. Já nezveřejňuji informace, že mně rovněž mizí odpovědi a otázky, takže většina uživatelů o tom neví. Protože jsem byla několikrát napadena, rozhodla jsem se, že se již nebudu k ničemu vyjadřovat.
Sice se mně Miroslavst omluvil, že jeho výtka byla neoprávněná, ale kdo chce, uvěří, kdo nechce, je zbytečné něco vysvětlovat.
Ale i mně tyto manipulace vadí. Majitelé stránek situaci mnohem zhoršili.

Domnívám se, že někdo z uživatelů má zájem, aby podezření padlo na mě, proto neustále provokuje. Chce, abych vyklidila pole a odešla z Odpovědí. Jinak to nevidím.

anonym

jak vidíš snažit se můžeš jak chceš,ale je ti to prd platné některým uživatelům jak je vidět tahle rozhádaná situace nejen že nevadí,ale dělá i dobře,nejlepší rada je ignoruj ho a bude líp

myšpulín

Dobrý nápad, už se těším, že tu bude zase klid a pohoda a bez hádek a osočování, to mě fakt nebaví.

aramah

Miroslave hezký pokus ale nevěřím i když by to bylo fajn.Já si myslím že každý snese jen určitou mez, pak se logicky začne bránit.Ale ruku tu podávám…

hanulka11

mělo by to tak být a slušnost především

panenka

Nápad je to dobrý já jsem pro

anonym

Moje řeč!A stejně by bylo ok,kdyby uživatelé neměli to právo mazat a přesouvat jiným.

ten který je

Samozřejmně že lze dodržovat etiketu,ale je k tomu potřeba trocha dobré vůle.Jak je vidět,někteří tu vůli prostě mít nechtějí a jediné co chtějí je vypouštět žluč.

mosoj

Jo, to sedí od člověka, který zde několikrát prohlásil že si zde bude dělat co chce !!!
kdyby se ostatní třeba stavěli na hlavu.
Možná že to tady někde ještě je, pokud to někdo nesmazal. Hledat to nebudu, za to mně to nestojí. Kdo chce tak si to pamatuje.
Doplňuji:
Nemám k tomu co říct : Jenom to, že platí to co jsem téměř před půl rokem předpokládal ! a před pár dny připoměl.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mate-nazor-dnes

Mousinek

At se zruší veškeré mazání a pokoutné funkce. K ničemu to není když je tu místa dost

anonym

Ideově hezké – v praxi neuskutečnitelné.
Vždy a všude se najde nějaká kyselá řiť,která bude škodit, vždyť proto se narodila.
Odpovědi – miniaturní vzorek dnešní,české společnosti.

mosoj

Pro burak : Ne že bych byl vztahovačný, ale pokud mluvíte o ignorování s miroslavemst, téměř vždy míníte mě.

Takže reaguji a říkám vám, že mně možnost mazání otázek vadila, vadí a vadit bude !! Ještě více mně ale vadí ten lezdoprdelismus který zde s miroslavemst předvádíte. Omlouvám se za vulgární výraz ale kdysi jsem to nazval čípkem a dost uživatelů to nepochopilo.
Určitě nejsem sám, který to takhle vnímá.
Osobně to považuji za silný prvek narušující toto fórum. Do toho zahrnuji také to nahrávání si otázek, odpovědí a z toho plynoucích bodů. Díky tomuto se server zvrhl v snůšku nesmyslných, primitivních dotazů a ještě nesmyslsnějších odpovědí.

Prostě úroveň je v ...... háji.

anonym

pane mosoj nebojte u toho vlezdoprdele mám vždy baterku at se umím i vrátit zpět

mosoj

Souhlasím. Nejlepší je s LED diodou ta vydrží déle svítit.

( upozorňuji , že to nemá nic společného s led zde na fóru !!!)