lerak14

je možné dát koženou bundu do čistírny?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud v dnešní době nějaké čistírny ještě existují,tak si tam tu bundu můžete určitě dát,,,oni Vám ji odborně vyčistí,,dočis­ta,dočista...­..
Doplňuji:
a ještě mě napadlo,pokud není extrémně znečištěna,tak použijte na otření šampon z lanolinem(nebo to píšu špatně?)

Další odpovědi
anonym

ano je i kožená bunda se musí jednou začas nechat naimpregnovat,aby se nelámala a nenamokla
Doplňuji:
Kropítko já jednu našla v OV,byla jsem překvapená že ještě existuje

mosoj

Jde, ale nesmí na ní být žádný doplněk z umělé hmoty. To ostatně platí i pro látkové bundy a kabáty.

Martina S.

V zimě jsem se byla ptát v čistírně za kolik by mě vyčistili zimní koženou bundu. Stálo by to 600Kč. Stála před pěti lety 7000Kč a teď takové podobné stojí do 4000Kč. Tak jsem uznala že se to nevyplatí a časem si radši koupím novou a tuhle zašlou budu nosit jen jako pracovní.

alexandra

Samozřejmě,ale jak říká Martina,je to hodně drahé.Já jsem si debil koupila před 3 roky bílou koženou bundu,slevněnou z 6 000,– na 3000,–Kč a hned jsem ji měla jak prase,a protože vyčištění je drahé,tak mi leží ve skříni.Kdysi jsem měla černou koženou a nemusela jsem ji čistit nikdy.Teda asi jo,ale nebylo to aspoň vidět.

ReHu

Určitě ano, jen je potřeba vybrat tu, která vám ji nezničí.

anonym

Když to tak čtu, tak mám dojem že by se ta otázka měla jmenovat Co si mám koupit na sebe nového.
Vepřovice, je jí asi 10 let, poslední měsíce zapáchala, nevím čím. Tak jsem ji vyhodil na balkon. Byla tam od jara do teď. Před týdnem jsem ji vzal namilost dovnitř aby neprochladla. Bůhví co ta kožená bunda chytla od much. Nyní mám strach se do ní oblíct aby se mě za moje chování nepomstila. Taky z toho abych někomu nešlápl do hovna.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=PTV5HJZ­nhrI