iceT

je mozne chytit nejakou chorobu,kdyz se na sousednim balkone uhnizdili holubi?

bohuzel sousedni byt delsi dobu nikdo neobyva,tim padem holuby nema kdo plasit a chteli by se nastehovat i na muj balkon.ptaci chripka je svine.

Nejlepší odpověď
PostApMan

Podle lékařů infekce od holubů nehorzí :

„Pokaždé, když se v médiích objeví nová zpráva o výskytu ptačí chřipky, začnou se mnozí lidé podezíravě ohlížet po každém ptáčku, který se mihne v okolí. Původci paniky a děsu jsou pak především uhynulí ptáci. Ale i když je mrtvý holub ve většině měst naprosto běžný jev, na ptačí chřipku ještě žádný z nich nezašel. K infekci ptačí chřipkou jsou mnohem více náchylní například vodní ptáci.
Pokud tedy uvidíme na ulici mrtvého holuba, kosa nebo vránu, nepodléhejme panice pod dojmem burcujících zpráv. Podezření by v nás mělo vzklíčit až při úhynu většího množství ptáků najednou. Trochu jiné je to u vodních ptáků, především u labutí. Každá mrtvá labuť by měla být nahlášena na veterinární správě. Následné testy pak určí, zda byl pták nakažen nebezpečným virem H5N1. V důsledku těchto zpráv je tedy docela možné, že oblíbené krmení labutí vezme pomalu za své.“

Více v celém članku :
http://www.ule­kare.cz/clanek/od-holubu-ptaci-chripka-nehrozi-3390

Zdroj: www.ulekare.cz/cla­nek/od-holubu-ptaci-chripka-nehrozi-3390

Další odpovědi
Miroslavst

Když budete strkat nos kam nemáte, můžete chytit nějakého holuba do nosu :D:D:D
Jinak si myslím, že by to nemělo být tak hrozné, pokud nebudete dýchat rozvýřený prach, jak holubi létají nebo přímo se dotýkat ať již holubů nebo trusu a peří.

Michal

Pravděpodobně ne,ale to neznamená,že by se hnízdo nemělo zničit.Někomu to jistě připadá kruté,ale ty domy a památky co jsou potřísněné, nevypadají vábně a oprava bude stát statisíce,ne-li víc.Proto se přimlouvám za zničení toho hnízda!

elektrikář

Na holuby platí jen síť majitel domu by mněl umožnit přístup a natáhnete jí tam někdy pomůže na okna nalepit siluetu dravce dává se to na skleněné plochy u silnice, Dá se to koupit.

anonym

Zcela jistě.Ale s těmi holubi to nemá nic společného.
Ptačí chřipka – mnoho povyku pro nic?