Avatar uživatele
anonym

Je možné chovat kočky pouze venku, nepouštět je do bytu, když mám zahradu a zateplenou boudu? V zimě sníh a mráz?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BIGFOOT před 4939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
smiroslava

Veterinář nám řekl, že kočky mají rády teplo, protože na rozdíl od psa jim orgány nechrání žádná tuková vrstva. Naše kočka totiž dostala v bytě zánět močového měchýře z toho, že ležela na okně na parapetu, kde v zimě táhlo. Tak si myslím, že to třeba přežijou ale budou to chudáci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

já mám jednu kočku žijící venku nechce být zavřená v bytě,jen nažrat a když je zima tak je ve sklepě,a druhou pouze v bytě,jednak je ještě malinká a jednak asi nebude chtít být venku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Myslím, že pokud si zvykají od malička, zvládnou to. Máme klasické venkovní čičiny, které jen v zimě lezou do kotelny a nahřívají se na kotli. Ale myslím, že podobnou službu udělá ta zateplená bouda. Nebojte, kočka není hloupá a teplé místo si najde… Možná ale taky záleží na rase – nevím, zda to tak platí u koček, ale u psů se říká, že nejotrlejší a nejméně náchylní k nemocem jsou kříženci. Takže ušlechtilejší kočičí plemena možná budou zhýčkanější a náročnější než obyčejné venkovské směskočky, se kterýma mám zkušenost já… Ať mě kdyžtak nějaký chovatel „lepších koček“ opraví :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Pro obyčejnou,neš­lechtěnou kočku není zima vůbec žádný problém,vždyť je to vlastně její přirozené prostředí,kde její prapředci žili.Pro kočku je nejdůležitější aby se mohla schovat před průvanem,sněhem a deštěm. To ji zateplená bouda bohatě umožní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BIGFOOT

Anonyme,zkus tak žít a uvidíš jak se ti to bude líbit.Tak na co ty kočky potom máš?když s nima nechceš bydlet dohromady u tebe v tvým bytě?Vy lidi jak se můžete vůbec ptát na takový věci?to už ste tak sobečtí,že ani to zvíře který má city a svý potřeby nechcete mít doma u sebe v teple?To sem se teď teda naštval.BIGFOOT

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata