czemira

je mozne cestovat do svycarska s papírem misto misto občanky a například s ridicakem.?

je mozne cestovat do svycarska s papírem misto misto občanky a například s ridicakem? nemůžeme najít pas a nova obcanka bude az za mesic.

Nejlepší odpověď
led

Švajčiarsko nie je členským štátom EU – je potrebný pas. Občiansky preukaz platí len v členských štátoch EU.
http://europa­.eu/travel/doc/in­dex_cs.htm

Doplňuji:
oprava:
"Občané EU
Cestovní pas nebo občanský průkaz
Passport or identity card
Passport or identity cardflv(10 MB)

Již 22 členských zemí Evropské unie mezi sebou zrušilo hraniční kontroly, a to díky tzv. schengenským pravidlům, která jsou součástí právních předpisů EU. Těmito pravidly se ruší hraniční kontroly mezi zúčastněnými státy a namísto nich se zavádějí účinné kontroly na vnějších hranicích Unie a společná vízová politika. Schengenská pravidla plně uplatňují všechny země EU kromě Bulharska, Irska, Kypru, Rumunska a Spojeného království. Do schengenského prostoru náleží též Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko, třebaže nejsou členy EU.

Pokud tedy cestujete do pěti zemí mimo schengenský prostor (a když vstupujete nebo opouštíte území EU na vnějších hranicích) musíte předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Proto je při cestách po Unii noste vždy s sebou, protože můžete být kdykoli vyzváni k jejich předložení za účelem identifikace nebo z bezpečnostních důvodů. Platné průkazy totožnosti vydávají vnitrostátní orgány.

Pokud s vámi cestují děti, musí mít svůj vlastní cestovní pas či občanský průkaz, nebo musí být zapsány ve vašich dokladech. Od 26. června 2012 však budou děti moci cestovat pouze se svým vlastním cestovním pasem či občanským průkazem (i když budou i nadále zapsáni v platném cestovním pase jednoho z rodičů). "
viď odkaz v odpovedi

Další odpovědi
anonym

Nelze ani na OP. Švýcarsko není v EU. To nevíte jaké jsou podmínky vstupu do země kam chcete cestovat? Najdete všude na netu…

Drap

Tak to tedy zcela jistě nepůjde.

honza19hk

řidičák potřebuješ stejně ale i pas nebo občanku pokud je to v rámci EU.

Syd

Tak ten pas byste měli urychleně najít, nebo nikam nemůžete jet, jedině si nechat udělat rychlopas, jestli teda máte aspoň ještě 3 dny.