savana

Je možné být v registraci na úřadu práce když nemám ukončenu živnost a kdy mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

V prosinci 2010 jsem se nechala zaregistrovat na úřadu práce jako zájemce o zaměstnání.Živ­nost jsem ukončila ale až v lednu 2011.I když jsem odváděla dobrovolně částky na důchod celý rok,nevznikl prý mi nárok na podporu v nezaměstnanosti o který jsem znovu žádala v únoru,když jsem naplnila rok odvodů na důchodové pojištění.Nejdříve mi sdělí,že musím alespoň rok odvádět poplatky na důchod, pak mi sdělí opak.Mám či nemám nárok na podporu,když jsem rok platila odvody?

Nejlepší odpověď
leona digi

Podporu dostanete, až po vašem daňovém přiznání, z toho se pak vypočítavá. Jsem na tom stejně, akorát já ukončila živnost v prosinci a přihlásila jsem se na úřad práce, až v lednu.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud nemáte ukončenou živnost tak se na úřadě práce zaevidovat nemůžete.