saxo

je možné být plátcem DPH, když nepodnikám???

V podstatě jsme plátci (nedobrovolními )všichni , ale jde mi o to , abych si nekde mohl uplatnit vrácení DPH, které platím obchodům. To je předsi jejich daň , z rozdílu ceny -nákup /prodej, čiže z jejich zisku, Proč ji tedy neplatí sami, ale hodí to na zákazníka. Rád bych, stejně jako obchody, aby mi bylo DPH vráceno.
Žádný obchodník za mne neplatí daň ze mzdy, tak nechápu, proč já mám platit jeho DPH!!! To si můžou na učtenku dopsat klidně i položky : Nové boty-1500, benzín…
Fakt me to štve!!!! VÁS NE?????

Nejlepší odpověď
baghira

A co ti brání v tom, nechat si vystavit živnosťák a přihlásit se na finančáku k placení DPH? Nic.

Další odpovědi
tom004

Jestli to dobře chápu,tak si koupíte chléb,který sníte,a necháte si vrátit DPH?Jenomže,takhle to nefunguje.Pros­tudujte zákon.Třeba tady:
http://www.vyz­kum.cz/FrontCla­nek.aspx?idsek­ce=13484
nebo:
http://www.vedeni-ucetnictvi.org/a-uplatneni-naroku-na-odpocet-dph-od-roku-2011
Nebo na jiných stránkách,které o DPH jsou.

Hlada

Je dobré si uvědomit, že DPH platí jen koncový zákazník. Všemi podnikateli před ním DPH pouze prochází, postupně se zvyšuje, nikdo z ní ale nemá žádný zisk ani ztrátu. Vy proto neplatíte DPH za obchodníka, ale platíte daň z celkového zhodnocení zboží.