Annie B.

Je možné být odolný proti alkoholu?

Je možné být „odolný proti alkoholu“? Zatím jsem pila jen párkrát(ještě nejsem plnoletá), ale přijde mi to divné, naposledy jsem ještě s jednou holčinou vypila úplně stejně a ona byla namol, zatímco já nic......Nikdy jsem se neopila ani jsem na sobě účinky alkoholu nijak necítila…

Odpovědi
Mravenec

Ne odolný. Každopádně každý může mít rozdílné reakce na alkohol.

Calistka

Odolný asi úplně ne. Každý reaguje na alkohol trochu jinak, někomu stačí málo a někdo potřebuje více aby se opil, tak stejně je to i pokud už zvracíš, někdo zvrací po dvou půlkách a jednom pivu a někdo po pěti pivech a jedné lahvi tvrdého alkoholu. Je to vážně hrozně individuální. :)
O tom jak moc budeš opilá rozhoduje nejen tvé tělo (nějaké fyzické předpoklady či genetika), ale třeba i to jestli jsi předtím jedla (pokud se dobře najít opíjení jde pomaleji) nebo rozpoložení (pokud celý večer tančíš spaluješ a pokud celý večer sedíš a piješ alkohol se usazuje a začíná působit). :)

klumprt

Já třeba jsem mimořádně odolný proti alkoholu. Například ze včerejška si vůbec nepamatuju, že by to na mě mělo nějaké účinky. 🙂