tonda11

Je možné brát současně léky na chřipku :Paralen grip, Mugotussol s dlouhodobě užívaným Cipralexem?

Nejlepší odpověď
brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař popř. lékárník.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Dle mého názoru nelze míchat.

Oznamte svému lékaři, pokud užíváte jakýkoli z následujících přípravků:

“Neselektivní inhibitory monoaminooxidázy (IMAO)” obsahující léčivou látku: fenelzin, iproniazid, isokarboxazid, nialamid, tranylcypromin. Pokud jste užíval/a jakýkoli z těchto přípravků je potřeba vyčkat 14 dní než zahájíte léčbu přípravkem Cipralex. Po ukončení léčby přípravkem Cipralex je nutno čekat 7 dní, než je možno zahájit léčbu kterýmkoli z těchto přípravků.
“Reverzibilní selektivní inhibitory MAO-A” obsahující moklobemid (užívaný k léčbě deprese).
“Ireverzibilní MAO-B inhibitory” obsahující selegilin (užívaný k léčbě Parkinsonovy choroby). Tyto přípravky zvyšují riziko výskytu nežádoucích účinků.
Antibakteriální léčivo linezolid.
Lithium (užívané k léčbě bipolární afektivní poruchy) a tryptofan.
Imipramin a desipramin (užívané k léčbě deprese).
Sumatriptan a podobná léčiva (užívaná k léčbě migrény) a tramadol (užívaný k potlačení silné bolesti). Tyto přípravky zvyšují riziko výskytu nežádoucích účinků.
Cimetidin a omeprazol (užívané k léčbě žaludečních vředů), fluvoxamin (antidepresivum) a tiklopidin (užívaný ke snížení rizika výskytu mozkové mrtvice). Tyto přípravky mohou zvýšit hladinu přípravku Cipralex v krvi.
Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) – rostlinný přípravek užívaný k léčbě deprese.
Kyselina acetylsalicylová a nesteroidní protizánětlivé přípravky (přípravky užívané k tlumení bolesti nebo ředění krve, tzv. antikoagulanty).
Warfarin, dipyridamol a fenprokumon (přípravky užívané k ředění krve, tzv. antikoagulanty). Váš lékař pravděpodobně provede při zahájení a ukončení léčby přípravkem Cipralex kontrolu srážlivosti krve, aby se ujistil, že stále užíváte přiměřenou dávku přípravků proti srážení krve.
Meflochin (užívaný k léčbě malárie), bupropion (užívaný k léčbě deprese) a tramadol (užívaný k potlačení silné bolesti) z důvodů možného snížení záchvatového prahu.
Neuroleptika (přípravky k léčbě schizofrenie, psychózy) z důvodů možného rizika snížení záchvatového prahu, antidepresiva.
Flekainid, propafenon a metoprolol (užívané k léčbě kardiovaskulárních chorob); klomipramin a nortriptylin (antidepresiva) a risperidon, thioridazin a haloperidol (antipsychotika). Může být zapotřebí upravit dávkování přípravku Cipralex.

ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PARALEN GRIP UŽÍVAT
Neužívejte Paralen Grip

pokud jste alergičtí/pře­citlivělí na jakoukoli složku tohoto přípravku (viz bod 6)
pokud máte onemocnění jater
pokud máte kašel s nadměrnou tvorbou hlenu
jestliže trpíte typem chudokrevnosti zvaným hemolyt ická anémie
jestliže máte vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce a cév
pokud trpíte onemocněním štítné žlázy
pokud máte cukrovku
jestliže máte zelený zákal s úzkým úhlem (zvýšený nitrooční tlak)
pokud současně užíváte některé léky
k léčbě deprese či Parkinsonova onemocnění ze skupiny inhibitorů MAO nebo jste je užíval(a) v posledních 2 týdnech
k léčbě deprese ze skupiny tricyklických antidepresiv
na vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce ze skupiny betablokátorů

Kepler

Pravděpodobně ano, ale radši bych si to ověřil na http://farmace­utika.info/ci­pralex-10-mg. Tam jsou vyčerpávající informace o všech lécích, pokud ti je doktor nedokázal dát. Zaměřit se na kontraindikace.

Lamalam

Co ti odpověděl tvůj lékař?