pepino02

Je možné abych byl za stejnou věc odsouzen dvakrát?

Byl jsem odsouzen na 200 hodin VPP které jsem odpracoval a pak mě přišel nástup trestu na 10 měsíců za stejnou věc.

Nejlepší odpověď
standa

V zásadě je to možné (viz § 53 trestního zákoníku)…, ale souběh vámi zmiňovaných trestů možný není !

Takže se buď jednalo o dva různé trestné činy a nebo se jedná o politování hodný omyl.

§ 53/1 Stanoví-li trestní zákon za některý trestný čin NĚKOLIK trestů, lze uložit každý tento trest samostatně(…). NELZE však uložit(…) obecně prospěšné práce vedle odnětí svobody(…).

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h5d2­.aspx

Další odpovědi
anonym

Tak to mi hlava nebere.Nevím,nečetl jsem Tvůj rozsudek,snad by to tam mělo být uvedeno.Jinak bych se obrátil na soud,který tě odsoudil. Držím Ti palce.