hapiky

Je možné, aby z ostravské věže byly za dobrých podmínek vidět Tatry?

Odpovědi
anonym

Asi ne -
Z vyhlídkové terasy ve výšce 73 m je za hezkého počasí neuvěřitelný rozhled až k horám Beskyd a Jeseníků, na Opavsko, do blízkého Polska…
http://www.vy­letnik.cz/mis­topisny-rejstrik/severni-morava/ostravsko-a-poodri/6759-vyhlidkova-vez-nove-radnice-v-ostrave/

dubraro

Myslíš asi věž Nové radnice?
Není to pravda. Z radniční věže jsou nádherné vyhlídky na město Ostravu, celé pásmo Moravskoslezských a Slezských Beskyd, Oderských vrchů, Jeseníků, vidět je i do vnitrozemí Polska, při obzvlášť dobré viditelnosti neujde vašemu pohledu i vzdálený Praděd.
Tatry jsou několikanásobně dál než Praděd.

marci1

Ne. Vysoké Tatry jsou ale při dobré viditelnosti vidět z Lysé hory. 🙂
http://www.ly­sahora.cz/fot­ky/prezentace­.phtml?id=3917&od=9

led

Nie, zakrivenie obvodu Zeme s prihliadnutím na výšku bodu A (pozorovateľ) a výšku bodu B (vrchol Gerlachovského štítu) a na trase sa vykytujúcich pohorí Jeseníky, Beskydy a Fatra neumožňujú priamu viditeľnosť.
Na druhej strane pri určitých atmosferických podmienkach je možné vidieť biele vrcholky Vysokých Tatier, podobne, ako sa stalo v 60-tych rokoch, keď v Bratislave bolo možno vidieť nad Slavínom vrcholky Alp (zrkadlenie atmosféry).

hapiky

Tatry na silnicích už opravdu moc není vidět, no ale sem tam ty nákladní, občas