Rohlik

Je možné, aby vám bankomat vydal špatnou částku?

Nikdy jsem neviděl u bankomatu text ve znění:„V případě reklamace volejte na toto číslo“ nebo „Peníze si přepočítejte, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.“
A bankomat je stroj jako každý jiný a stroje též dělají chyby.

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že trochu pravděpodobnější je, že dá víc než míň. Ale pozor, ty peníze navíc by se měly vrátit. A když dá míň, tak se snad dá zavolat na nějakou linku a snad by někdo dovedl udělat inventuru, kolik peněz je v bankomatu a kolik jich bankomat eviduje vydaných.
Ale ještě jsem ani o jedné variantě neslyšel. Resp. to, že dal víc, se mi zdá, že už jsem někde slyšel, ale nejsem si jist.

Další odpovědi
briketka10

Ten text jsem tam taky neviděla, ale Tobě se
stalo něco takového?
Mě ne a nikdy jsem o nikom neslyšela komu ano.

Jen u pokladny to ano kolikrát, tam se pokladní
spletla např. o 500 korun a nepřeháním.

Drap

Teoreticky to možné je, v praxi se to však nestává.

tforro

Teoreticky se to asi stát může, ale pravděpodobnost bude velmi malá. A pokud by k tomu došlo, tak jen kvůli zaseknutí bankovy. A v případě reklamace by se měla nevydaná bankovka najít v útrobách stroje, protože se automaticky bankomat zastaví a je mimo provoz.

mosoj

Tak za prvé. Telefonní číslo na bankomatu bývá.

Za druhé. Vy neznáte číslo na svoji banku, pro případné zablokování ztracené nebo ukradené platební karty? Pokud ne, je to hazard se svými finančními prostředky.

Za třetí. Při výběru jste dokonale nahráváni kamerou, včetně vydaných peněz. Nahrávka je dokonale spjata s vaší transakcí.

isteron

Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí. Alebo, aké peniaze tam vložia, také aj bankomat vydá. Rozum nemá, je to len stroj.

Rohlik

Pro mosoj – Cislo na svoji banku znam, ale napriklad pokud mam mbanku, tak mi je takove cislo k nicemu, jelikoz ta sve bankomaty nema a rozhodne nemuze otevirat bankomaty cizich bank.

Arne1

Ale bude vědět jak kontaktovat příslušnou „cizí“ banku