Avatar uživatele
Rohlik

Je možné, aby vám bankomat vydal špatnou částku?

Nikdy jsem neviděl u bankomatu text ve znění:„V případě reklamace volejte na toto číslo“ nebo „Peníze si přepočítejte, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.“
A bankomat je stroj jako každý jiný a stroje též dělají chyby.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Myslím, že trochu pravděpodobnější je, že dá víc než míň. Ale pozor, ty peníze navíc by se měly vrátit. A když dá míň, tak se snad dá zavolat na nějakou linku a snad by někdo dovedl udělat inventuru, kolik peněz je v bankomatu a kolik jich bankomat eviduje vydaných.
Ale ještě jsem ani o jedné variantě neslyšel. Resp. to, že dal víc, se mi zdá, že už jsem někde slyšel, ale nejsem si jist.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ten text jsem tam taky neviděla, ale Tobě se
stalo něco takového?
Mě ne a nikdy jsem o nikom neslyšela komu ano.

Jen u pokladny to ano kolikrát, tam se pokladní
spletla např. o 500 korun a nepřeháním.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Teoreticky to možné je, v praxi se to však nestává.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

Teoreticky se to asi stát může, ale pravděpodobnost bude velmi malá. A pokud by k tomu došlo, tak jen kvůli zaseknutí bankovy. A v případě reklamace by se měla nevydaná bankovka najít v útrobách stroje, protože se automaticky bankomat zastaví a je mimo provoz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak za prvé. Telefonní číslo na bankomatu bývá.

Za druhé. Vy neznáte číslo na svoji banku, pro případné zablokování ztracené nebo ukradené platební karty? Pokud ne, je to hazard se svými finančními prostředky.

Za třetí. Při výběru jste dokonale nahráváni kamerou, včetně vydaných peněz. Nahrávka je dokonale spjata s vaší transakcí.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí. Alebo, aké peniaze tam vložia, také aj bankomat vydá. Rozum nemá, je to len stroj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rohlik

Pro mosoj – Cislo na svoji banku znam, ale napriklad pokud mam mbanku, tak mi je takove cislo k nicemu, jelikoz ta sve bankomaty nema a rozhodne nemuze otevirat bankomaty cizich bank.

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Ale bude vědět jak kontaktovat příslušnou „cizí“ banku

před 2684 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek