kamejak

Je možné aby se plísně ze stěn bytu dostaly do dýchacích cest člověka a tam se rozvíjely?

Nejlepší odpověď
bolak

spóry z plísní – bezva věc

http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=1505

štamgast: aspoň nemusíš hledat severku

Další odpovědi
hanny 2

Plísně jsou mikroskopické vláknité houby. Pokud je ve svém bytě či domě objevíme, můžeme si být jisti, že vidíme pouze pomyslnou špičku ledovce –„podhoubí“ je totiž skryto uvnitř zdiva. Nebezpečí plísní spočívá v tom, že produkují toxiny a uvolňují do ovzduší spory – ty se pak usazují v prostředí a také je dýcháme. Mohou tak způsobit nejrůznější zdravotní obtíže – od mykóz, bolestí hlavy či podráždění spojivek po astma.
http://www.bi­oklub.cz/zdra­ve-bydleni/2-10/

tuCZek

jasné

briketka10

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/207018-plisne-v-dome-mohou-zpusobit-vazne-zdravotni-komplikace-az-smrt.html

v OSLOVI fůůj ty polštáře

tady o tom taky píšou..

štamgast

Mám na severní zdi plíseň už asi 5 let, a nic mi asi není, ale už tu plíseň ničím speciálním nátěrem.

Drap

A i když se tam nerozvíjejí, tak nám mohou způsobit celou řadu zdravotních problémů

venkovan

Ano.
Co nejrychleji dezinfikovat stěna a odstranit příčinu tvorby plísní. někdy stačí pravidelně větrat, používat odsavač par, větrat koupelnu, sušení prádla apod., jindy se jedná o složitější stavební práce.
Alergie na plísně je jedna z nejhnusnějších, protože oproti pylů, plísně jsou ve vzduch prakticky celý rok.

Sůwa

pro bolak : mimo správné odpovědi se ti zas podařilo mne rozesmát a to ještě pořád vidím majky.prcka, jak sedí u monitoru obráceného ke zdi. Díky, smích léčí chmury. Sůwa