Hakunamatata

Je možné, aby se něco kulatého někam zabodlo?

Nejlepší odpověď
Mapel

Opravdu je tu nutná znalost fyziky a pak je jasné, že kulatá věc se může zabodnout. Známe obrázky, kdy letecká puma je zabodnutá v zemi. Je sice špičatá, ale přední část je zakulacená a je to tudíž část koule, která proniká do jiné hmoty. A jak už tu bylo řečeno záleží na tvrdosti. Když vezmu platelínu a prudce do ní hodím ocelovou kuličku, tak se mi tam zaryje – zabodne. V tomto případě to má stejný smysl.

Otázka zněla na něco kulatého a ne na kouli. Tudíž zakulacený hrot, který je částí koule se zabodnout může.

Další odpovědi
To jsem já

Tak třeba do písku se něco kulatého zaboří (zabodne) dost snadno 🙂 případně kdyby to kulaté mělo hodně vysokou rychlost, mohlo by se to třeba zabodnout i do něčeho tvrdšího
Doplňuji:
Ocko – záleží na tom, jak kdo chápe a používá pojem „zabodnout“. Když budu mít předmět, který není zakončen bodákem ani jiným ostrým hrotem, ale je zakulacený a já ho silou do něčeho vrazím a ten předmět tam zůstane, klidně řeknu, že jsem ho tam zabodla (například kulatá strana špendlíku zabodnutá do polystyrenové nástěnky).

beer

Možné to je za určitých předpokladů. Například kulatá střela (brok) může díky velké rychlosti vniknout („zabodnout se“) do terče atd. Ovšem výraz zabodnout se v takových případech téměř nepoužívá.

anonym

Není a ty tro snad ještě nevíš? K tomu, aby se zabořilo něco kulatého do něčeho jiného, tak by to musely fyzikální vlastnosti těchto látek dovolovat. Neměla jsi ve škole fyziku? Opět další chatovací nesmysl?
Doplňuji:
To jsem já – promiň, ale ani do písku se nic kulatého nemůže zabodnout, to by to zabodávající se těleso muselo mít někde tvar bodáku, bodla, trnu apod. Kulatý tvar se z tohoto důvodu zabodnout nemůže. Bolakujeme a ještě to není zdaleka ono.

honza19hk

ano.