Je možné aby se mi z ničeho nic dělalo zle z jízdy autobusem?

Celých mých skoro 21 let mi nikdy nebylo zle v autobuse. Ale teď ještě před vánoci jsem si všimla že jakmile nasednu do autobusu, začne se mi zvedat žaludek, motat a bolet hlava a jakmile z busu vystoupím tak mi je po chvilce opět dobře.
Tak jsem zkoušela sedět vepředu, po směru jízdy a dívat se ven jen před sebe ale ani to nepomáhá. Zkoušela jsem si vzít i provizorně ibalgin ale nepomohl.
Je možné aby se mi po tolika letech najednou dělalo zle v autobusu a proč? A je nějaký způsob jak tomu zabránit nebo nevolnost alespoň zmírnit?
Doplňuji:
LejdyTerr - já su ještě panna takže asi ne :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Otázka není hloupá, jak se snaží naznačit briketka a není to vydýchaným vzduchem a uzavřeným prostorem. Trpíš kinetózou (http://cs.wikipedia.org/… a krom kinedrilu na ni můžeš použít žvýkačky TRAVEL GUM nebo homeopatika Cocculine. V dospělém věku jsem začal mít stejné potíže jako ty, teď přežívám díky kombinaci obojího výše zmíněného. Dělá se mi špatně i v autě, ale pouze jsem-li spolujezdec ;-)
Hodně zdaru na cestách ;-)

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

může to být i tím, že zkušení řidiči odešli do důchodu a teď jezdí mladí a neklidní...

Pokročilý

Na nevolnost v dopravních prostředcích se používá přípravek Kinedryl.
Ibalgin zmírňuje bolest a zánět.

Zdroj: http://www.kinedryl.cz/o-produ ktu/

Zlatý

Není třeba se strachovat, vysvětlení je prosté.

Co se týká vhodných léků:
Jak brillant správně podotýká, je třeba pořídit si do tašky (pro tyto případy a před cestou užít) proti kinetóze kinedryl.

Co se týká místa:
Záleží na tom, kde jste doteď byla zvyklá v autobuse sedět, že Vám nebylo dříve špatně. Vybrat si místo vepředu a dívat se rovně před sebe na ubíhající silnici, je zásadní chyba. Jednak to unavuje a nutí Vás to "řídit spolu s řidičem a sledovat každé auto a výmol" a pak je to vynikající startér právě nevolnosti, (dělá to ten optický efekt - je to jak dlouho hraná videohra).

Příště volte místo (bude-li ovšem volno) někde ve středu autobusu. To je totiž nejklidnější místo - střed jeho otáčení. Oproti předku a zádi autobusu se jeho střed při zatáčení pohybuje nejplynuleji a prakticky není vůbec vynášen do stran.

Takže příště střed autobusu, sedět ve směru jízdy.

Co se týká úlevy po opuštění busu:
Kdo jezdí celoročně busem, zná to. Oproti létu, kdy se nonstop při jízdě větrá, na podzim a v zimě je uvnitř autobusu prostě vydýchaný vzduch, do toho horký vzduch z topení.... Komu by z toho občas nebylo nevolno. Jen tak někdo okénko neotevře. A když už, hned ho někdo zimomřivý zavře, protože na něho táhne. Není divu, že se Vám hned po opuštění busu na čerstvém vzduchu udělá lépe. Hezky chladí a člověka ta zima hned trochu probere.

Pokročilý

Nejsi těhotná? :-D
Doplňuji:
Tak to je mi vážně líto :-)

Tak chod pesky nebo si kup auto...

Stříbrný

Tak jezdi autem:-)

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

Vr. nejsi tu zřejmě dost dlouho,
abys znal tuto tazatelku, abys se jí
zastával no, ale my co ji už známe
bereme její otázky již s rezervou :))

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.