pánŠtě

Je možné, aby se dostal z vesmíru na naší planetu cizí prvek, který člověk ještě nezná?

Je možné aby se dostal z vesmíru na naší planetu cizí prvek, který člověk ještě doposud neobjevil a nezaznamenal? Něco co ještě není v periodické soustavě prvků?

Nejlepší odpověď
Kepler

Člověk zná všechny chemické prvky periodické soustavy, ba dokonce uměle vytvořil prvky stále těžší, kterým ovšem trvá pár milisekund, než se radioaktivně rozpadnou. Vlastnosti prvků se odvíjí od počtu protonů v atomovém jádře a je jich souvislá a nepřetržitá řada.

Další odpovědi
Dochy

Je to dost nepravděpodobné až nepředstavitelné. Prvky známe postupně až k těm, jejichž životnost po umělém vytvoření je řádově v milisekundách. Podle všeho co víme žádné další (tj. těžší) STABILNÍ prvky neexistují. A aby se k nám nějaký cizí prvek dostal a my jej mohli pozorovat, nutně musí být stabilní (nebo alespoň stabilnější než jsou ty nejtěžší které už známe.

anonym

Vím že nic nevím, člověk toho ví málo o světě kde existuje, z pohledu civilizace která zde bude za tisíc let, bude dnešní špičkový vysokoškolák, jenom hloupá opice co je oblečená, aby nevypadala jako opice.

led

Nehovorme „hop“, pokiaľ nepreskočíme. Teória a nádej zomierajú posledné.
Aj keď niekedy teóriu prax porazí, neznamená to, že nemôže miesto nej vzniknúť nová. A nádej? Nemôžme s istotou tvrdiť, že už poznáme všetky prvky, môžme sa o tejto našej pravde len domnievať.

Mimozemšťan

Je to možný.
90% hmoty ve vesmíru neznáte – a ta je pro vás neznámá i se svejma zákonama.
Vaše periodická soustava platí jen ve vaší sluneční soustavě a galaxii (ale i tam ne všude – např. uprostřed).