jjj123456789

Je možné, aby potomkem modrooké blondýnky a tmavovlasého muže s hnědýma očima byla zelenooká blondýnka?

Nejlepší odpověď
fcoop

Z Netu
Ono jde i o to, že tmavooký člověk může mít v sobě po předcích geny jak pro modré, tak pro tmavé oči, ale v jeho případě tmavá vítězí. No a když si najde stejnou partnerku, tak dokonce i oba tmavoocí rodiče mohou mít modrooké dítě Další věc je, že děti se „vybarvují“ během života, mně už dnes nikdo nevěří, že jsem se kdy mohla narodit jako modrooká blondýnka – oči ztmavly celkem rychle, ale světlé vlasy jsem dle fotek klidně měla ještě v pěti letech. Přitom obě rodiny mých rodičů jsou po generace tmavovlasé a tmavooké. Naštěstí tedy moje neskutečná podoba na tátu nikoho neuvedla v omyl, že by mě někde vyměnili A brácha se narodil jak malý cikáně a zůstalo mu to doteď.

Jóó – alchymie......je známá věc,že se v „bílé“ rodině může narodit roztomilý černoušek.To je pak asi fofr.

Vysvětlení bývá obyčejně jednoduché – geny někdy fungují ob generaci – tzn.že matka,resp.nová babička měla známost s Afričanem.

Šel jsem se svým 70letým otcem koupit nové boty. Z běhání po obchodech jsme vyhládli a rozhodli se zajít do restaurace najíst. U stolu jsem zpozoroval, že otec nemůže spustit oči z vedle sedící dívky
Měla vysoko natupírovaného kohouta, nabarveného do zelena, oranžova, červena a modra.
Kdykoliv k němu dívka obrátila oči, viděla, že na ni stále civí a když už toho měla dost, tak se ho sarkasticky zeptala:
„Co máš za problém, dědo? Ty jsi v životě neudělal nic divokýho!?“
Protože otce znám, tak jsem raději rychle polkl sousto, co jsem měl v puse, aby mě při jeho odpovědi nezaskočilo.
Otec nezklamal a s důstojným klidem a bez mrknutí oka odvětil: „Jedenkrát v životě jsem si vzal drogu a přefiknul pak páva. Teď se ptám, jestli ty nejsi moje dcera?“.

Další odpovědi
suaeda

To je záludnost genetiky. U našich dětí můžou být některé geny (např. barva očí) zděděné po rodičích schované a naopak jsou viditelné geny zděděné od předků (prarodičů). Například se může stát, že babička černoška bude mít tmavé vnouče ačkoliv jak děda, otec i matka dítěte budou běloši.

kubik!

Rodiče mám tmavovlasé, mamka má šedomodré oči, táta šedozelené a já je mám čokoládově hnědé v určitém světle skoro černé… a vlasy mám zrzavé… (a jinak mám tátovi rysy stejně jako bratr)

Z toho plyne, že geny si dělají co chtějí…

Nevíteto?

Ano je 🙂

bububabu

A také většinou blonďatá, (přírodní) s černovlasým mají rezavé děti a nebo oba běloši a mají černouška :) Všechno je možné.

Agneta

fcoop >>> nic nového… asi jsme měli všichni ve škole (v první třídě)takovou spolužačku, modré oči a blond, a na konci školního roku měla hnědé oči a kaštanové vlasy – a největší sranda je, že když to u nich dnes vyprávím, tak mi to(ta rodina) ani nevěří…ale mám fotky – a to koukají jak výři