Bronzový

Je možné, aby potomkem modrooké blondýnky a tmavovlasého muže s hnědýma očima byla zelenooká blondýnka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Z Netu
Ono jde i o to, že tmavooký člověk může mít v sobě po předcích geny jak pro modré, tak pro tmavé oči, ale v jeho případě tmavá vítězí. No a když si najde stejnou partnerku, tak dokonce i oba tmavoocí rodiče mohou mít modrooké dítě Další věc je, že děti se "vybarvují" během života, mně už dnes nikdo nevěří, že jsem se kdy mohla narodit jako modrooká blondýnka - oči ztmavly celkem rychle, ale světlé vlasy jsem dle fotek klidně měla ještě v pěti letech. Přitom obě rodiny mých rodičů jsou po generace tmavovlasé a tmavooké. Naštěstí tedy moje neskutečná podoba na tátu nikoho neuvedla v omyl, že by mě někde vyměnili A brácha se narodil jak malý cikáně a zůstalo mu to doteď.
-------------
Jóó - alchymie......je známá věc,že se v "bílé" rodině může narodit roztomilý černoušek.To je pak asi fofr.
Vysvětlení bývá obyčejně jednoduché - geny někdy fungují ob generaci - tzn.že matka,resp.nová babička měla známost s Afričanem.
-----------
Šel jsem se svým 70letým otcem koupit nové boty. Z běhání po obchodech jsme vyhládli a rozhodli se zajít do restaurace najíst. U stolu jsem zpozoroval, že otec nemůže spustit oči z vedle sedící dívky
Měla vysoko natupírovaného kohouta, nabarveného do zelena, oranžova, červena a modra.
Kdykoliv k němu dívka obrátila oči, viděla, že na ni stále civí a když už toho měla dost, tak se ho sarkasticky zeptala:
„Co máš za problém, dědo? Ty jsi v životě neudělal nic divokýho!?“
Protože otce znám, tak jsem raději rychle polkl sousto, co jsem měl v puse, aby mě při jeho odpovědi nezaskočilo.
Otec nezklamal a s důstojným klidem a bez mrknutí oka odvětil: „Jedenkrát v životě jsem si vzal drogu a přefiknul pak páva. Teď se ptám, jestli ty nejsi moje dcera?“.

Další odpovědi:

Stříbrný

To je záludnost genetiky. U našich dětí můžou být některé geny (např. barva očí) zděděné po rodičích schované a naopak jsou viditelné geny zděděné od předků (prarodičů). Například se může stát, že babička černoška bude mít tmavé vnouče ačkoliv jak děda, otec i matka dítěte budou běloši.

Pokročilý

Rodiče mám tmavovlasé, mamka má šedomodré oči, táta šedozelené a já je mám čokoládově hnědé v určitém světle skoro černé... a vlasy mám zrzavé... (a jinak mám tátovi rysy stejně jako bratr)

Z toho plyne, že geny si dělají co chtějí...

Bronzový

Ano je :-)

Pokročilý

A také většinou blonďatá, (přírodní) s černovlasým mají rezavé děti a nebo oba běloši a mají černouška :) Všechno je možné.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

fcoop >>> nic nového... asi jsme měli všichni ve škole (v první třídě)takovou spolužačku, modré oči a blond, a na konci školního roku měla hnědé oči a kaštanové vlasy - a největší sranda je, že když to u nich dnes vyprávím, tak mi to(ta rodina) ani nevěří...ale mám fotky - a to koukají jak výři

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.