nighe

Je mozne, aby po nezaplaceni nekolika splatek z pujcky sebrali celou marodku?

Znama si vzala pujcku, kvuli rodinym problemum. Nejakou dobu splatky platila, ale pote onemocnela a nekolik splatek (asi 4) uz nemela z ceho platit.Par mesicu to tak prochazelo, jenomze pak ji sebrali celou marodku a ona nedostava vubec nic. Jelikoz je nemocna a bydli u rodicu nema pro sebe vubec zadne penize. Je to ale mozne vubec? Aby mohli sebrat vsechny penize ktere ji chodili na ucet?Nemeli by ji spravne jen strhavat mesicne nejakou castku? Aby ji zbylo alespon nejake minimum?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak vidíš, tak je to možné. Bydlí u rodičů, tak ji mohou živit rodiče. Pokud neni člověk schopen splácet, nemá si brát půjčku. S tím , že člověk může onemocnět by měl každý počítat.

Další odpovědi
Hlada

Vaše známá nemá jen rodinné, finanční a zdravotní problémy, ale také trpí finanční negramotností. To, co musel zařídit věřitel pomocí soudu a exekutora měla udělat sama. Vyhnula by se tak navýšení půjčky za tyto služby. Dělat mrtvého brouka se nevyplácí. Pokud se cítí výrokem soudu poškozena, může se odvolat. V jejím zájmu však je půjčku splatit co nejdříve.

ReHu

Pro takové případy jsou právě pojistky pro neschopnost platit. Několik měsíců to právě řeší.

simir7

Dobrý den.Na účtu vám jednou nechají dvojnásobek životního minima a pak berou všechno.Na tyhle případy je jednoduché řešení zřídit si účet na jiné jméno/někoho jiného/ a exekutor nemá šanci se dostat na účet.Problém je pobyt u rodičů!!!!Simir7.

Zdroj: Vlastní skušenost.

ivzez

Vaše známá to měla začít řešit v okamžiku, kdy měla problémy s první spélátkou.
Ve zmíněných čtyřech měsících to „neprocházelo“, ale věřitel už v té době jednal – psal upomínky, obrátil se na soud, …

Současná situace – zablokovaný účet – už je jen důsledkem nesplácení.
Jestli zatím nedošlo k exekuci, měla by se známá urychleně obrátit na věřitele
a pokusit se s ním dohodnout. Pokud ale několik měsíců pouze nesplácela,
nepokoušela se situaci s věřitelem nějak řešit, nebude nyní věřitel asi moc
ochoten jí povolit splátkový kalendář.