Klarisa

Je možné,aby partner změnil svou partnerku?

Znám lidi,kteří byli úplně jiní-povahově,když byli sami a když si našli lásku a začali s ní žít se úplně změnili.spíše k horšímu,převzali na sebe povahu partnerky,začali být více na peníze,přestali komunikovat se svými přáteli a začali přátelit s přáteli partnerky ikdyž je nesnášeli.Jedna paní se mě ptala,že nechápe proč její syn s ní už několik let nekomunikuje.Od té doby co se oženil,postupem času se k ní přestal znát.Ptala se mě jestli je možné,aby byl zakletý něco jako vúdú,protože jeho žena je čarodějnice,je zlá a může za to,že se sní její syn nebaví.Je mi té staré paní líto je tak sama,je to zlatý člověk,který věří v boha.Nevím jak jí pomoci a co ji říct.Je z toho nešťastná a asi má z toho nemocné srdíčko.Nechápu bezcitnost jejího syna a snachy.Oni ji snad nepůjdou ani na pohřeb,protože se to ani nedoví,že umřela.

Nejlepší odpověď
dudu

Existuje rčení, že když vstupujete do manželství, ale i do partnerského svazku, omezíte svoje práva na polovinu a znásobíte si povinnosti. Má-li svazek dobře fungovat, musí se podobat ozubeným kolečkům, která do sebe zapadají, ale s nezbytnou vůlí a tolerancí, jinak se zadřou ložiska.
V průběhu soužití partneři na sebe určitě působí a to velmi intenzivně a logicky převáží rysy dominantního jedince /dobré nebo špatné/.
Nejsem si jist, je-li pravda, že se partneři dokonce začnou po čase sobě podobat?

Další odpovědi
simondea

Myslim, že ludia sa menia pocas celeho života. Ak sa vsak niekto zmeni koli partnerovi takym zasadnym a nie prave dobrym sposobom, je to asi velmi nevyrovnany clovek, priam zavisly na partnerovi a jeho voli, nazoroch a zivotnom style.Musi na to vsak prist sam, a aj ked to staru damu boli, co je mi velmi luto, nic nezmeni. Moze mu len dat najavo svolu lasku a cakat, kedy syn dostane"rozum".

9 řemesel

Jen doplním:ano ,je pravda , že se dost často lidé s velkým věkovým rozdílem začnou přibližovat i svým vzhledem.Ženě sice nenarostou vousy, leč u o dost staršího pána začne „vypadat na víc“.Ale i opačně , postarší dáma vedle „mladíka“, a někdy by to šlo i bez úvozovek,jaksi zůstává stejná …To vše jsem za dost dlouhého života viděl nesčetněkrát!!­.(A co si takhle vzpomenout na poslední dny kr.Davida , i tam u starce zabralo mládí…).